Rakousko bude mít nejpřísnější azylový zákon v Evropě.

Rakousko bude mít nejpřísnější azylový zákon v Evropě.
28 / 04 / 2016, 14:45

Rakouská vláda doufá, že přijetím přísnějších pravidel v oblasti přistěhovalecké politiky zabrání dalšímu vzestupu rakouských Svobodných (FPÖ)

Vídeň očekává, že po uzavření balkánské trasy se uprchlíci budou snažit dostat do západní Evropy přes Itálii a Brennerský průmysl. Už 2. dubna uvedl rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil pro časopis Die Welt:  "Vnější hranice jsou v současnosti nedostatečně chráněny a proto Rakousko velice brzy zpřísní hraniční kontroly i za pomocí vojska."

A včera rakouský parlament schválil zákon, který umožňuje vládě vyhlásit v důsledku migrační krize stav nouze a následně do země nevpustit žádné žadatele o azyl. Informaci zveřejnil britský deník The Telegraph

Rakouská vláda stanovila roční hranici přijatých žádostí o azyl na 37 500 a země odmítá přes své území nechat proudit další desítky tisíc migrantů, kteří se pouze chtějí dostat do Německa. V rámci nově přijatých opatření také Rakousko zavádí pohraniční kontroly, na hranicích s Itálií staví 370 metrů dlouhý plot.

V případě vyhlášení stavu nouze Rakušané do své země vpustí pouze migranty, kteří již mají v Rakousku své příbuzné, či ty, kteří prokážou, že se v sousedních tranzitních zemích ocitli v ohrožení života.

Rakouská vláda doufá, že přijetím přísnějších pravidel v oblasti přistěhovalecké politiky zabrání dalšímu vzestupu rakouských Svobodných (FPÖ), kterým aktuální průzkumy přisuzují zisk více než třiceti procent hlasů. Svobodní navíc slavili úspěch v prvním kole prezidentských voleb, kdy dokázal jejich kandidát Norbert Hofer s přehledem zvítězit a získat v součtu více procent než oba vládní kandidáti dohromady.

FPÖ nyní v průzkumech veřejného mínění pravidelně získává přes 30 % hlasů. „Přes jistou umírněnost je však Hofer tradičním představitelem krajní pravice,“ uvedl server thelocal.at a nezapomněl připomenout slova prezidentského kandidáta FPÖ Norberta Hofera o tom, že islám nemá v Rakousku své místo.
Hofer současně pohrozil, že ukončí působení vlády, pokud se její ministři neodhodlají k tvrdším opatřením vůči migrantům. Hoferovi je vyčítáno také to, že potenciální prezident země se ve svém volném čase s oblibou věnuje střelbě. „Miluji střelbu a úplně rozumím, že za současné situace narůstá počet majitelů zbrojního průkazu,“ uvedl nedávno pro rakouská média otec čtyř dětí, které prý často bere na střelnici s sebou. „Hofer je typem laskavého protestního politika, který dokáže účinně zaobalit mnohdy brutální deklarace strany namířené proti uprchlíkům.“

Zatímco rakouští voliči kroky přijaté vládou a parlamentem vítají, italský premiér Matteo Renzi se vyjádřil na adresu svého rakouského souseda značně kriticky. „Zavedení hraničních kontrol je ostudným krokem porušujícím evropská pravidla,“ cituje britský deník italského premiéra.

Německo varuje Itálii: Migranty k nám přes Brenner neposílejte.

Zdroj: ParlamentniListy.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace