Rakousko chystá změnu ústavy. Obce a města budou muset povinně přijímat utečence.

Rakousko chystá změnu ústavy. Obce a města budou muset povinně přijímat utečence.
Autor: YouTube/ screenshot
01 / 08 / 2015, 10:00

V Rakousku letos čekají až 80 000 uprchlíků. Starostům hrozí omezení pravomocí. V Maďarsku už přijali 100 000 utečenců, tábory jsou přeplněné.

Rakouská vláda představila nouzový plán na řešení velkého počtu žadatelů o azyl. Letos se jich očekává až 80 tisíc, což by překonalo i uprchlické vlny po událostech v Maďarsku v roce 1956 a v Československu v roce 1968. Kvůli velkému počtu běženců se má dokonce změnit rakouská ústava.

Větší vesnice také mají počítat s kvótami pro ubytování uprchlíků ve výši jednoho až dvou procent počtu obyvatel obce.  Rakouská vláda chce novými pravidly odlehčit přeplněnému uprchlickému táboru Traiskirchen u Vídně, kde teď žije na 4500 běženců, z toho skoro polovina bez vlastní postele.  Rakouský kancléř Werner Faymann dodal, že vláda bude mít nově možnost dočasně obejít pravomoci starostů, kteří by ubytování uprchlíků na území vesnic chtěli programově bránit. (Zdroj: rozhlas.cz)

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó uvedl v pátek na tiskové konferenci, že do Maďarska už přišlo od začátku roku více než 100 000 migrantů . Téměř všichni se do země dostali ze Srbska. V této souvislosti zopakoval, že Maďarsko a Srbsko čelí "bezprecedentnímu imigračnímu tlaku" a že více migrantů nyní přichází do Evropské unie pozemní cestou přes Balkán než přes Středozemní moře. "To znamená, že největší počet ilegálních migrantů letos v Evropské unii přišel do Maďarska," zdůraznil. Zdroj: aktualne.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace