Rakousko definitivně zakázalo zahalování na veřejnosti

Rakousko definitivně zakázalo zahalování na veřejnosti
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: burka
30 / 03 / 2017, 09:00

Rakousko zakázalo nošení nikábů a burek na veřejných místech.

Opatření schválila vládní ,,černo-červená koalice" lidovců a soc. dem, kteří už na začátku roku shodla na tom, že je nutné k tomuto zákazu přikročit. Kdo i přes zákaz bude chodit na veřejných místech zahalený, tomu hrozí pokuta.

Jde o celkové zpřísnění legislativy vůči cizincům, kterou již v srpnu minulého roku avizoval ministr zahraničí a integrace Sebastian Kurz, a také o součást tzv. integračního programu. Migranti žijící v Rakousku budou muset podepsat tuto integrační smlouvu a také ,,prohlášení o hodnotách". Povinně se budou také zúčastňovat kurzu němčiny po dobu jednoho roku. Do programu vláda například zařadila i zákaz rozdávání koránů a povinnost migrantů vykonávat bezplatné obecně prospěšné práce.

Čtěte také: Buď přijmete naše ,,osvícené hodnoty", nebo budete deportováni. Rakousko připravuje razantní opatření ohledně migrace

„Jen tak si mohou lidé získat respekt většinové společnosti,“ prohlásil Sebastian Kurz. Kdo bude tyto práce odmítat, přijde o část podpor.

Rakousko je po Bulharsku či Maroku další zemí, která zakazuje zahalování na veřejnosti. O zákazu uvažuje v současné době i například Lotyšsko. Přikročit k němu chce i Německo, kde má podporu i německé kancléřky Angely Markelové.

 

psali jsme:

Burky nemají na veřejných místech co dělat, Evropa si musí zachovat svou identitu

Maroko zakázalo z bezpečnostních důvodů muslimské burky

 

Zdroj: faz.net

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.