Rakousko nestíhá přijímat uprchlíky, ale Chorvatsko je posílá dál. Slovinsko už hlásí humanitární krizi.

Rakousko nestíhá přijímat uprchlíky, ale Chorvatsko je posílá dál. Slovinsko už hlásí humanitární krizi.
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Slovinsko zažívá uprchlickou krizi
19 / 10 / 2015, 17:15

Situace, která nemá řešení. Uprchlíci jsou už dávno v "bezpečných zemích", ale chtějí dál- do Německa, do Švédska.

Situaci ve Slovinsku zdramatizovalo víkendové rozhodnutí maďarské vlády uzavřít vedle společné hranice se Srbskem také maďarsko-slovinskou hranici. Chorvati následně začali uprchlíky směrovat právě do Slovinska.


YouTube, Reuters 

Chorvatsko požaduje, aby Slovinsko přijímalo alespoň 5000 migrantů denně. Slovinské orgány ale upozorňují, že to není možné, protože chtějí, aby zůstala migrace pod kontrolou a "v souladu s jejich možnostmi." Slovinsko naopak požaduje na Chorvatsku, aby přednostně "odbavovalo" ženy s dětmi a a nemocné. Pokud by totiž slovinské úřady vyhověly chorvatským, potom by ve Slovisnku během několika dnů bylo až 35.000 uprchlíků a země nemá údajně možnosti, kde je ubytovat.

Mezitím Rakousko oznámilo, že může denně přijmout maximálně 1500 utečenců denně, víc nezvládne. Situaci neulehčuje ani zhoršující se počasí na celém Balkánském poloostrově. Na většině území prší a vanou prudké větry. Očekává se, že zejména v nočních hodinách by mohly udeřit mrazy. Cesty jsou navíc rozbahněné a uprchlíci nemají potřebnou obuv ani oblečení, aby mohli takovým ztíženým podmínkám čelit. Humanitární organizace již vyjádřily znepokojení nad pomalým průběhem příprav bydlení pro uprchlíky v celém regionu. (Zdroj: ParlamentniListy.cz)Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace