Rakousko se stává zemí s největším podílem migrantů v populaci

Rakousko se stává zemí s největším podílem migrantů v populaci
15 / 08 / 2016, 14:15

A 45 000 žadatelů o azyl v Rakousku podvádělo při přijímání sociálních dávek. Škody se odhadují minimálně ve výši 100 milionů eur.

Minulý týden uvedl rakouský deník Krone, že 42 % příjemců sociálních dávek ve Vídni není rakouského původu. Před několika dny byly zase ve stejném deníku publikovány údaje, podle kterých přibližně polovina žadatelů o azyl podváděla při přijímání sociálních dávek. Zdroj: parlamentnilisty.cz

Zatímco v roce 2014 byly náklady na azylanty ve výši 200 milionů eur, letos se očekávají téměř třikrát vyšší - 550 milionů eur.

Rakouské ministerstvo pro integraci zveřejní v úterý 16. srpna zprávu o stavu přistěhovalecké politiky v roce 2015. Deník Krone v předstihu uvedl některé údaje, které jsou obsahem této zprávy:

V roce 2015 přišlo do Rakouska o 56 % více žadatelů o azyl než v roce 2014. Rakousko se tak společně se Švédskem stalo zemí s nejvyšší mírou žadatelů o azyl. Loni přišlo do země přibližně 214 000 lidí, ale asi 101 000 následně zemi opustilo a pokračovalo do jiných evropských států. Čistá imigrace tak činí 113 000 lidí."

V loňském roce žilo v zemi 1,8 milionu lidí, kteří nemají rakouské kořeny, což odpovídá 21% podílu v populaci. Okolo čtyřiceti procent z nich však už má rakouské občanství. Jedním z nejvážnějších problémů z hlediska integrace je skutečnost, že celá jedna šestina z nich neovládá němčinu. Polovinu žadatelů o azyl potom tvoří občané Sýrie, Afghánistánu a Iráku.“

„Konkrétně přišlo do Rakouska 21 900 Syřanú, 18 600 Afghánců a 10 000 Iráčanů. O azyl požádalo v loňském roce 85 798, což je téměř stejně jako v předchozích čtyřech letech dohromady (88 408) a třikrát více v porovnání s rokem 2014. Rakousko je také společně se Švédskem zemí s nejvyšší mírou uznaných žádostí o azyl a v loňském roce zde dosáhla celých jednačtyřiceti procent."

Ministr pro integraci Sebastian Kurz, který také od roku 2012 zastává funkci ministra zahraničí, dlouhodobě hovoří o nutnosti snížit počty příchozích migrantů do země. „Musíme přijmout vhodná opatření ke snížení migrační vlny v dlouhodobém horizontu,“ uvedl Kurz.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace