Rakousko vrací zpět stovky uprchlíků, kteří se vydávají za Syřany.

Rakousko vrací zpět stovky uprchlíků, kteří se vydávají za Syřany.
Autor fotografie: YouTube/screenshot
30 / 12 / 2015, 15:30

Více než 400 uprchlíků, kteří přišli od soboty do Rakouska ze Slovinska, bylo vráceno zpět. Lhali o své státní příslušnosti. Slovinsko vrací tyto běžence dál do Chorvatska, to se brání.

Rakousko zvýšilo bezpečnostní opatření po informaci tajných služeb o chystaných teroristických útocích mezi Vánocemi a Novým rokem. Běženci, kteří se v posledních dnech snažili dostat ze Slovinska do Rakouska, se vydávali za Syřany, protože ti mají od Merkelové "otevřené dveře do Německa."

Jenže rakouské policii v hraniční zemi Korutany došla trpělivost a začala tvrzení přicházejících „Syřanů“ prověřovat. A výsledky byly značně překvapivé. Informaci zveřejnil server ParlamentniListy s odvoláním na německý Deutsche Welle.

Policejní mluvčí Rainer Dionisio rakouské veřejnoprávní televizi řekl: „Většina z nich tvrdí, že jsou ze Sýrie. Ale obvykle stačí krátký rozhovor, abychom zjistili, že rozhodně nepocházejí z regionu, který uvádějí. Neodpovídá jejich dialekt, někdy ani jazyk a nedokáží uvést ani žádné podrobnosti o jejich údajně domovské zemi,“ dodává policejní mluvčí.

Rakušané se rozhodli, že takové lidi, u kterých jsou pochybnosti, vůbec nebudou přijímat. To v praxi znamená odsunutí zpět do Slovinska, odkud přicházejí. Podle slovinského ministerstva vnitra bylo takto jen od soboty posláno zpět 413 lidí.

Od 16. října až do dneška do 6 hodin ráno vstoupilo do Slovinska a dál do Rakouska a Německa už 374.898 migrantů. Jenom za dnešek jich bylo 1057. V přijímacím středisku v Dobovi je v současnosti ubytováno 1828 lidí a v Postojné 143 uprchlíků. Chorvatská ministryně zahraničních věcí Vesna Pušić dnes vyzvala Slovinsko, aby odstranilo ostnatý drát ze slovinsko-chorvatských hranic a zavedlo přesnější identifikaci uprchlíků. Slovinsko vrací odmítnuté uprchlíky z Rakouska zpět do Chorvatska, které je ale nechce přijímat zpět. Zdroj: novice.najdi.si

Tagy článku