Rakouský kancléř Nehammer: Migrační politika EU ztroskotala

Rakouský kancléř Nehammer: Migrační politika EU ztroskotala
Autor fotografie: European People's Party, flickr (CC BY 2.0)|Popisek: Rakouský kancléř Karl Nehammer
03 / 10 / 2022, 16:30

Rakouský kancléř Karl Nehammer v rozhovoru pro Kronen Zeitung řekl, že migrační politika EU selhala hlavně proto, že se nedostává silnější ochraně vnějších hranic států.

Rakouský kancléř Karl Nehammer má ohledně migrační politiky EU jasno. Podle něho došlo ke zhroucení migrační politiky EU. ,,Rakousko je v současné době masivně zatíženo nelegální migrací. Solidární příspěvek, který Evropě poskytujeme, je příliš vysoký. Azylová politika ztroskotala," uvedl pro list Kronen Zeitung Nehammer.

Podle rakouského kancléře je na vině především neexistence silné ochrany vnějších hranic EU, a k tomuto problému se staví evropské společenství spíše vlažně, nedostatečně.

Nehammer chce projednat otázku nelegální migrace s maďarským premiérem Viktorem Orbánem a srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem. Rakouský kancléř pro Kronen Zeitung dodal, že vzhledem k tomu, že srbské a maďarské hranice jsou chráněny, je zabezpečena i rakouská hranice.

Od minulého týdne Rakousko zahájilo kontroly na hranicích se Slovenskem, o čemž informoval rakouský ministr vnitra Gerhard Karner. Podle ministra vnitra jde o krok, který má předejít tomu, aby mohli převaděči obcházet kontroly na českých hranicích cestou přes Rakousko.

Zároveň tím Rakousko reaguje na rozhodnutí české vlády, jež dočasně rozhodla o zavedení kontroly na hranicích se Slovenskem právě kvůli stejnému problému, který řeší Rakousko.

Zdroj: Kronen Zeitung

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.