Rakouský kardinál varuje: Příliv migrantů do Evropy přesahuje naše možnosti a kapacity

Rakouský kardinál varuje: Příliv migrantů do Evropy přesahuje naše možnosti a kapacity
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: migranti
28 / 12 / 2016, 13:30

Rakouský kardinál Christoph Schönborn prohlásil, že Evropu zaplavuje ,,neuvěřitelné číslo" migrantů, na což její kapacity již nemusí stačit.

Kardinál, kterého někteří vysocí církevní hodnostáři považují za nástupce papeže Františka, také řekl, že toto ,,neuvěřitelné číslo" ho přimělo k tomu, aby přehodnotil svůj postoj k problematice migrační krize.

Kardinál se rovněž obává, že masivní přiliv uprchlíků, který čeká Evropu i příští rok, nemusí již starý kontinent vstřebat.

Schönborn proto vyzval, aby bylo uprchlíkům či migrantům pomáháno na jejich území, to znamená v Africe a na Blízkém východě. I  z toho důvodu, aby mohli ,,žít znovu ve své domovině". 

Rakouský kardinál je znám, že si často ,,nebere servítky" a říká věci narovinu. V září například varoval před tím, že Evropa čelí největší hrozbě islámu od 17. století.

 

 Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.