Rakouský ministr vnitra požaduje zákaz distribuce koránu

Rakouský ministr vnitra požaduje zákaz distribuce koránu
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Metropolico.org|Popisek: LIES Salafisten Koranverteilung Fussgängerzone München 2016 Islam
19 / 11 / 2016, 18:00

Rakouský ministr vnitra Sebastian Kurz vyzval k okamžitému zákazu distribuce koránu, který rozšiřují islámští fundamentalisté.

Podle něj je nutné přijmout takový zákon, který umožní úřadům "zasáhnout proti saláfistům, jejichž výklad politického islámu už nemůže Rakousko tolerovat."

Rakousko reaguje na výsledek rozsáhlé policejní razie, která proběhla tento týden v sousedním Německu. V deseti spolkových zemích prohledala policie kolem 190 mešit, bytů, kanceláří a skladů. Zásah souvisel s islámským spolkem Pravé náboženství, který podle německých úřadů podporoval ozbrojený džihád a rekrutoval bojovníky. Ministerstvo vnitra zároveň jeho další činnost zakázalo a spolek rozpustilo. Saláfisté se ale začali sdružovat  v nové organizaci pod názvem Milujeme Mohameda, která má svoje příznivce i v Rakousku. Zdroj: thelocal.at

Islámisté plánovali teroristické útoky na letištích a nádražích v Německu

Mladí muslimové oslovují na pěších zónách v rakouských městech kolemjdoucí a vnucují jim kopie koránu. Podobné skupiny radikálních muslimů se pohybují v Grazu, Salcburku a Innsbrucku, kde se snaží distribuovat korán. 

Německé mešity jsou centrem radikalizace muslimů

 Jedním z těchto saláfistů, který byl nakonec obviněn z terorismu a uvězněn, byl 35 letý Mirsad Omerovic, který naverboval 17 letou studentku Samru Kesinovic a jejího patnáctiletého přítele Sabina Selimoviće. Oba dva už v dubnu 2014 odešli do Sýrie bojovat po boku IS. Rakousko také zakázalo zahraniční financování muslimských skupin, mešit a imámů v zemi. Se stejným problémem se ale kromě Německa a Rakouska potýkají i města ve Švýcarsku.

Německá policie zatkla pět islámistů, jsou podezřelí z verbování pro IS

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Metropolico.org

Tagy článku