Rakouští vojáci mají zasahovat proti násilnému překročení hranic

Rakouští vojáci mají zasahovat proti násilnému překročení hranic
Autor fotografie: By Doppeladler.com - Jägerbataillon 17Uploaded by High Contrast, CC BY 2.0,
22 / 02 / 2016, 13:45

Rakousko očekává problémy s utečenci na hranicích. Posiluje kontroly na hraničních přechodech i monitoring zelené hranice.

Kromě toho, že Rakousko začalo od pátku uplatňovat denní kvóty na žadatele o azyl vpouštěné do země, vyslalo na hranice se Slovinskem dalších 450 vojáků. Od dneška bude na hranicích rozmístěno téměř 1500 vojáků, kteří mají vypomáhat policistům v kontrole všech vozidel vjíždějícíh do země. Současně budou hlídkovat i na zelené hranici. Zdroj: vecer.com

Rakouská vláda žádá o mimořádnou schůzku zástupce balkánských států k okamžitému řešení uprchlické krize.

Podle rakouského ministerstva obrany jsou v záloze připraveny další posily, především jednotky vojenské policie ze Salcburku. Ty mají být připraveny zasáhnout v případě potřeby, tedy pokud by bylo nutné vyrovnat se s "násilnostmi osob nebo skupiny osob, které by chtěly násilně překročit hranice...Tyto síly budou schopny v krátkém čase nasazení po celé zemi spolu s armádními vrtulníky, protože tak to ministerstvo vnitra požaduje," cituje server The Local z oficiálního prohlášení. K dipozici budou mít také dva obrněné transportéry a tři vojenská vozidla, aby bylo možné „v krátké lhůtě uzavřít mezery v hranicích".

Rakousko spustilo "nouzový scénář". Na uprchlickou vlnu se připravují i balkánské státy

Už v září rakouská vláda schválila vyslání asi 22 tisíc příslušníků vojenského personálu „za účelem zajištění kontroly a řádného zvládání pohybu migrantů a udržování bezpečnosti a pořádku v zemi". Zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz.

Česko jedná s Rakouskem i kvůli migrační krizi. Příprava před imigrační vlnou?

I přes odpor Bruselu a především Německa bude Rakousko přijímat nanejvýš 80 žadatelů o azyl denně a dalších 3200 jich nechá projít do dalších zemí EU. 

Německo kritizuje Rakousko, že mu chce posílat uprchlíky. Kdo ještě věří v ochranu vnějších hranic EU?

Foto: By Doppeladler.com - Jägerbataillon 17Uploaded by High Contrast, CC BY 2.0, //commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27819626

Tagy článku