Rakušané se zásobují střelnými zbraněmi. Brokovnice už jsou vyprodané.

Rakušané se zásobují střelnými zbraněmi. Brokovnice už jsou vyprodané.
Popisek: Ilustrační foto
09 / 10 / 2015, 06:15

V Rakousku se v posledních týdnech zvýšil prodej zbraní soukromým osobám takovým způsobem, že v současnosti jsou například brokovnice úplně vyprodány. Ozbrojují se zejména ženy.

Brokovnice jsou nyní v Rakousku nedostatkové zboží. Podle deníku Tiroler Tageszeitung je ale nekupují "hobby Rambové", ale běžní občané, a nejvíce se o koupi zbraně zajímají ženy. "Migrace v lidské historii byla po staletí vždy spojeny s mnoha obavami," říká vídeňský sociolog Roland Girtler

Rakouský novinář Marco Witting komentoval ve svém článku skutečnost, že řada lidí z Tyrolska a Rakouska si obstarává zbraně pro osobní ochranu. Podle něj mají strach z cizinců, ale "brokovnice v krabici nevyřeší současné problémy", tvrdí a dodává: "Strach je špatný rádce...Rakousko je bezpečná země."

Zdroj: deutsche-wirtschafts-nachrichten.de

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.