Rakuten spolupracuje s Techstars na posílení globálních startupů. Nový program se zaměří na využití globální platformy pro zasílání zpráv

Rakuten spolupracuje s Techstars na posílení globálních startupů. Nový program se zaměří na využití globální platformy pro zasílání zpráv
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Rakuten
24 / 04 / 2018, 16:00

Ve svém nejnovějším projektu, který podporuje vzájemně prospěšnou spolupráci s komunitami vývojářů, oznámil Rakuten zcela nový program na podporu ambiciózních startupů po celém světě.

Tento nový program, nazvaný "Rakuten Accelerator", identifikuje a podpoří práci začínajících podnikatelů se zaměřením na ty, kteří dokáží využít globální platformu pro zasílání zpráv. Tento program představuje jedinečnou příležitost pro začínající podnikatele ze střední a východní Evropy, tedy regionu, ve kterém činnost Rakutenu zanechává poslední dobou stále větší stopu.

Rakuten Viber, člen skupiny Rakuten Group, nejpopulárnější aplikace pro přenos zpráv a hlasu v regionu střední a východní Evropy a též jeden ze světových lídrů s více než 1 miliardou uživatelů po celém světě, je uznán jako oficiální komunikační platforma fotbalového klubu FC Barcelona, basketbalového týmu Golden State Warriors stejně jako Národní basketbalové asociace (NBA).

Rakuten provozuje také ekosystém služeb zahrnující vše od e-commerce až po cenné papíry, bankovnictví, pojištění, karty a platby, volný čas a média. Mentoři ze všech koutů světa Rakuten, včetně Viberu, budou mít možnost úzce spolupracovat se začínajícími vývojáři vybranými pro tento program a pomohou nejambicióznějším z nich vybudovat si v tomto segmentu kredit.

V rámci tohoto programu Rakuten spolupracuje s firmou Techstarsamerického státu Colorado, světově uznávaným provozovatelem akcelerátorů. Ten dosud spolupracoval s více než 1 200 společnostmi, z nichž 90 % je stále aktivních nebo bylo akvírováno. Společně s firmou Rakuten bude Techstars spolupracovat s podnikateli v rané fázi vývoje technologie sociální komunikace se zaměřením na aplikaci Viber. Tento mentorsky řízený akcelerátor má ambice zcela změnit způsob, jakým podniky a spotřebitelé používají zasílání zpráv ke svému podnikání a udržování kontaktu.

Zahajovací tříměsíční fáze mentorsky řízeného programu Rakuten Accelerator bude probíhat v Singapuru, v místě asijské regionální pobočky společnosti, a bude se zaměřovat na to, jak podniky a spotřebitelé používají zasílání zpráv ke svému podnikání a udržování kontaktu. Oblasti zapojené do programu zahrnují:

 • Umělá inteligence, včetně chatovacích botů
 • Komerční chat
 • Mobilní peněženky a kryptoměna
 • Reklamní technologie
 • Řešení virtuální a rozšířené reality
 • Hlasová identifikace
 • Obrazová identifikace
 • Překlad
 • Obsah jako hudba a sporty
 • Internet věcí založený na chatu
 • Integrované posílání zpráv pro podniky

"Jsme nadšeni příležitostí sdílet naše podnikatelské a technické zkušenosti se všemi inovátory," řekl Hiroshi Takasawa, prezident společnosti Rakuten Capital a generální ředitel společnosti Rakuten Asia. "Společně s organizací Techstars, která má pozoruhodný úspěch při budování talentovaných startupů, se těšíme nejen na podporu těchto slibných skupin, ale i na to, co se od nich můžeme sami naučit."

Přihlášky do Rakuten Accelerator byly spuštěny 8. ledna 2018 a program samotný bude zahájen v červenci 2018. Vybráno bude deset startupů a členové týmu každého z nich budou pozváni do Singapuru, kde se zúčastní tříměsíčního intenzivního programu. Program bude zakončen předváděcím dnem, ve kterém budou mít účastníci možnost představit své podnikatelské záměry stovkám investorů z celého světa. Uzávěrka pro podání přihlášek je 27. dubna.

"Jádrem filozofie Rakuten je myšlenka, že přispíváme společnosti prostřednictvím inovací a podnikání," řekl Takasawa. "Díky tomuto akcelerátorskému programu jsem velmi optimistický, že můžeme posílit globální ekosystém Rakuten a zároveň posílit kulturu inovací v Asii stejně jako na celém světě."

Další informace jsou k dispozici na sociálních kanálech společnosti Techstars:

FB: //www.facebook.com/techstars

Twitter: //twitter.com/techstars

YouTube: //www.youtube.com/user/techstarstv

Instagram: //www.instagram.com/techstars/

LinkedIn: //www.linkedin.com/company/techstars/

 

O platformě Rakuten Viber

V Rakuten Viber propojujeme lidi - bez ohledu na to, kdo jsou nebo odkud jsou. Naše více než 1 miliarda uživatelů po celém světě má přístup k řadě funkcí, jako jsou například individuální chaty, videohovory, skupinové zprávy nebo novinky a diskuse se svými oblíbenými značkami a celebritami. Uživatelům nabízíme všechny potřebné nástroje, aby se mohli bezpečně vyjadřovat. Viber je součástí Rakuten Group, světového lídra v oblasti elektronického obchodování a finančních služeb. Připojte se k Viber ještě dnes a vychutnejte si nejlepší komunikační zážitek na světě.

O společnosti Rakuten

Rakuten, Inc. (TSE: 4755) je globální lídr v oblasti internetových služeb, které pomáhají jednotlivcům, komunitám, firmám i celé společnosti. Společnost Rakuten, založená v roce 1997 jako online tržiště v Tokiu, se rozšířila, aby nabídla služby v oblasti elektronického obchodu, finančních technologií, digitálního obsahu a komunikace více než 1 miliónu svých členů po celém světě. Od roku 2012 se Rakuten každoročně řadí mezi 20 "nejvíce inovativních společností" podle časopisu Forbes. Skupina Rakuten má více než 14 000 zaměstnanců a působí v 29 zemích a regionech.

O společnosti Techstars

Techstars pomáhá podnikatelům uspět. Prostřednictvím sítě Techstars Worldwide Entrepreneur Network zakladatelé vytvářejí spojení a získávají přístup k prostředkům pro růst svých firem. www.techstars.com

Tagy článku