Ramform Titan: Nejširší loď světa

Ramform Titan: Nejširší loď světa
Autor fotografie: Courtesy PGS|Popisek: Ramform Titan
17 / 12 / 2017, 09:00

Ramform Titan vyplul na moře v roce 2013 a jedná se o nejširší loď světa se 70 metry šířky, na délku má tenhle gigant 104 metrů. A na co je takovéhle loď dobrá?

Lodě společnosti PGS (Petroleum Geo Services) zkoumají dna oceánů a hledají ložiska ropy a zemního plynu. Díky svém širokému trupu má tato loď skvělou stabilitu a je schopná zkoumat mořské dno mnohem rychleji, než lodě s klasickým trupem.

Ramform Titan může za sebou vléci až 24 seismických průzkumných sond, pokrývajících plochu 12 km2. Tři variabilní stavitelné vrtule poskytují 1,8 megawattů výkonu, a tzv. seismická loď je schopná pokračovat v plavbě se dvěma vrtulemi a jednou funkční strojovnou ze dvou, které na lodi jsou.

psali jsme: Největší ledoborec světa? Nebyl z Ruska...

Loď byla spuštěna na vodu v loděnicích v Nagasaki v roce 2013. Sesterská loď Atlas byla spuštěna v roce 2014 a další dvě plavidla této třídy se na vodu dostanou letos a v roce 2017.

Posádka čítá 80 mužů.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: PGS 

Tagy článku