Rána do hlavy a Putin skončí rukama svých spolupracovníků, říká bývalý šéf moskevské pobočky CIA

Rána do hlavy a Putin skončí rukama svých spolupracovníků, říká bývalý šéf moskevské pobočky CIA
Autor fotografie: Pixabay License Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
29 / 06 / 2022, 10:00

Nejbližší okolí ruského prezidenta Vladimira Putina se proti němu obrátí, jakmile pocítí nespokojenost se svými postoji, nebo s postupem invaze na Ukrajinu. Jeho dny jsou sečteny, řekl bývalý šéf moskevského zařízení CIA Daniel Hoffman, kterého v pondělí citoval australský web news.com.au.

"Nikdo se nebude ptát - hej, Vladimíre, chceš odejít? Ne. Bude to zatracená rána do hlavy a on bude mrtvý,“ řekl Hoffman. "Lidé, kteří to plánují, to drží v hlubokém tajemství, aby je Putin nenašel a nezabil jako první," dodal. Na otázku, kdo by se mohl chtít pokusit o život ruského prezidenta, Hoffman zmínil Nikolaje Patruševa, tajemníka ruské bezpečnostní rady, Alexandra Bortnikova, šéfa FSB, a ministra obrany Sergeje Šojgu.

"Patrušev je skutečný padouch. Není o nic lepší než Putin. Navíc je mazanější a řekl bych i zákeřnější než Putin,“ řekl Hoffman.

Všichni tři muži jsou klíčoví "gymnasté". Tento termín popisuje bývalé vojenské funkcionáře, kteří jsou v současné době v politických funkcích, a tato skupina se tedy stává stále větší hrozbou pro Putinovu vládu, komentuje news.com.au.

Spekulace o možném pokusu o atentát na ruského prezidenta se objevily uprostřed nekonečných zvěstí o Putinově zdraví, včetně řady zpráv, že trpí vážnými zdravotními problémy, jako je rakovina a Parkinsonova choroba.

 

Zdroj: tvp.info, news.com.au

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.