Range Rover dálkově ovládaný smartphonem

Range Rover dálkově ovládaný smartphonem
Autor: LAND ROVER|Popisek: Autonomní Range Rover
17 / 06 / 2015, 09:00

Experimentální aplikace umožňuje řídit nejnovější Range Rover prostřednictvím chytrého telefonu.

Automobilka Jaguar- Land Rover předvedla prototyp Range Roveru Sport, který lze dálkově ovládat pomocí smartphonu. Experimentální prototyp dálkového ovládání dělá přesně to, co napovídá název : pomocí aplikace v telefonu může řidič ovládat vozidlo na krátké vzdálenosti - ovládání volantu, plynového a brzdového pedálu, převodovky.

V demostračním videu vypadá systém docela šikovně, především v náročném terénu, kdy umožňuje řidiči kontrolovat vzdálenost překážek ve všech směrech a s milimetrovou přesností se jim vyhýbat. Odpadá tak protivné vystupování z vozidla. Pro ty, kteří jedou s autam maximálně do nákupního centra, zase aplikace pomůže při parkování.  

Zdroj: YouTube, Land Rover

Experimentální aplikace umžňuje ovládat vozidlo na vzdálenost do deseti metrů a pokud se vzdálenost zvětší, vozidlo da samo zastaví. Je omezena i maximální rychlost na 6 km/hod. 

Pravděpodobně proto, že inženýři věděli, nic jiného by nám připomínají první vystoupení tohoto typu dálkového ovládání technologie: 1997 James Bond film, Tomorrow Never Dies .

Autor: popularmechanics.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace