Rapiscan Metor 6E

Rapiscan Metor 6E
25 / 03 / 2014, 01:54

Rapiscan Systems uvolnil do prodeje nový průchozí detektor kovů Metor 6E.


Nový model je určen pro ochranu pro ochranu kritické infrastruktury v náročných prostředích nebo k nasazení na letištních kontrolních stanovištích a měl by nabízet vysokou propustnost v kombinaci s vynikající detekcí hrozeb.


Metor 6E je vybaven 60segmentovým displejem, který umožní rychle a přesně lokalizovat potencionální hrozby. Nabízí zvýšenou odolnost proti rušení, kdy mu nevadí ani aktivní elektrické přístroje nebo jiné detektory, činné v jeho blízkosti. Díky vysoké odolnosti na elektromagnetické rušení, tak nepotřebuje synchronizační propojení, pokud je v jeho blízkosti další detektor.


Metor 6E splňuje jak požadavky EU Standard 2 WTMD společných základních norem letecké bezpečnosti, která musejí splňovat detektory kovů v rámci evropského letectví, tak i americký NIJ. Metor 6E příchází rovněž s řadou pokročilých funkcí pro snadnou obsluhu i uvedení do provozu, jako jsou automatická kalibrace citlivosti podlahy nebo interaktivní kalibrace citlivosti detekce předmětů. Jednoduše lze provádět i upgrade těchto systémů, kdy postačuje pouze zasunout do SD slotu kartu s příslušnými instrukcemi a do zařízení se nahrají nové parametry detekce, jazykové korektury nebo rozšiřující programy.

www.rapiscansystems.com

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.