Video: Raptory přistály v Evropě

Video: Raptory přistály v Evropě
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: F-22
29 / 08 / 2015, 07:30

Čtyři stroje přistály v pátek v Německu. Bude to historicky první trénink v Evropě.

Čtyři F-22 a 60 mužů z 95. Fighter Squadron dorazili na leteckou základnu Spangdahlem. Letecký personál dorazil v C-17 Globemaster.

Podle tiskového prohlášení bude americká jednotka trénovat se spojenci do přibližně půlky září.

„Tato tréninková mise bude pro Raptory perfektní příležitostí trénovat s ostatními americkými stroji a partnery z NATO,“ řekl velitel amerických leteckých sil v Evropě a Africe, generál Frank Gorenc.

Cílem školení je vyzkoušet jak může být tento vyspělý letoun páté generace nasazen na základnách v Evropě a seznámit piloty s regionem. Zároveň to dá možnost pilotům Raptorů si vyzkoušet bojový trénink s evropskými stroji jako je Eurofighter Typhoon.

Raptor jako jediný plně funkční letoun páté generace je u letectva od roku 2005, do bojů byl ale nasazen až na podzim 2014 do misí proti ISIS.

Zdroj: DefenseNews

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace