Raptory z Aljašky přistály v Japonsku

Raptory z Aljašky přistály v Japonsku
Autor fotografie: 525th Fighter Squadron|Popisek: Ilustrační foto F-22
27 / 01 / 2016, 11:30

Americké letectvo přesunulo 12 stíhaček F-22 Raptor z Aljašky na leteckou základnu Yokota nedaleko Tokia.

Dvanáct Raptorů patřících k 525th Fighter Squadron z letecké základny Elmendorf-Richardson na Aljašce, dorazilo základnu u západního Tokia 20.ledna 2016. F-22 budou dále doplněny 14 stroji F-16 z tzv. Agresor Squadron z další základny na Aljašce Eielson.

111117-F-XA488-406.JPG

Letadla se zúčastní plánovaného leteckého cvičení v Japonsku.

Přítomnost tolika moderních strojů v regionu je další reakcí na pnutí mezi asijskými státy po severokorejském jaderném testu 6. ledna a volbách na Tchaj-wanu, které poněkud rozčílily Čínu.

F-22 se objevují v Japonsku často, první nasazení v této východoasijské zemi se datují už od roku 2004, nejčastěji jsou dislokovány na Okinavě v letecké základně Kadena, kde má US Air Force největší letku v Japonsku zahrnující stroje F-15, E-3 Awacs a letecké tankery KC-135.

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace