Raptory z Aljašky přistály v Japonsku
Autor fotografie: 525th Fighter Squadron|Popisek: Ilustrační foto F-22
Americké letectvo přesunulo 12 stíhaček F-22 Raptor z Aljašky na leteckou základnu Yokota nedaleko Tokia.
Dvanáct Raptorů patřících k 525th Fighter Squadron z letecké základny Elmendorf-Richardson na Aljašce, dorazilo základnu u západního Tokia 20.ledna 2016. F-22 budou dále doplněny 14 stroji F-16 z tzv. Agresor Squadron z další základny na Aljašce Eielson.
Letadla se zúčastní plánovaného leteckého cvičení v Japonsku.
Přítomnost tolika moderních strojů v regionu je další reakcí na pnutí mezi asijskými státy po severokorejském jaderném testu 6. ledna a volbách na Tchaj-wanu, které poněkud rozčílily Čínu.
F-22 se objevují v Japonsku často, první nasazení v této východoasijské zemi se datují už od roku 2004, nejčastěji jsou dislokovány na Okinavě v letecké základně Kadena, kde má US Air Force největší letku v Japonsku zahrnující stroje F-15, E-3 Awacs a letecké tankery KC-135.
Zdroj: The Aviationist
Tagy článku