Raptory zastavily další pokus syrských Su-24 letět blízko amerických speciálních jednotek

Raptory zastavily další pokus syrských Su-24 letět blízko amerických speciálních jednotek
Autor: Lockheed Martin|Popisek: Ilustrační obrázek F-22
21 / 08 / 2016, 05:45

Dva syrské Su-24 Fencer se pokusily letět přes oblast v severovýchodní Sýrii, drženou Kurdy. V oblasti operují i americké speciální jednotky (SOF).

Již dvakrát za posledních několik dní se syrské letectvo pokusilo vykonat letecký úder blízko místa, kde fungují SOF. Poprvé 18. srpna, kdy SU-24 zaútočily na cíle v blízkosti města Hasakah, kde operuje na 300 příslušníků SOF, kteří trénují jednotky Kurdů pro boj s ISIS. Tehdy dorazily americké stroje až po odletu syrských útočných letounů.

Poté USA varovaly Sýrii, aby neprováděla operace v oblastech, kde jsou SOF dislokovány.

19. srpna se ale situace opakovala, ale vzhledem k posílení vzdušných hlídek byly tentokráte syrské letouny zachyceny Raptory F-22, a vyzvány k opuštění prostoru, což se podle amerického úředníka povedlo bez jakéhokoliv incidentu a Su-24 opustily prostor, aniž by napadly jakékoliv koaliční bojovníky v oblasti.

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace