Rasistická bitka v Berlíně. Muslimové zmlátili křesťany.

Rasistická bitka v Berlíně. Muslimové zmlátili křesťany.
Autor: Pixabay|Popisek: Braniborská brána, Berlín
28 / 12 / 2015, 10:15

"Jsem muslim! Co jsi ty?" Po této otázce čtyři křesťané byli na první svátek vánoční napadeni muslimy na Postupimském náměstí v centru Berlína.

Nejméně pět zraněných je výsledkem sobotní rvačky, která se odehrála ráno kolem půl šesté na náměstí Marlene Dietrich. Informaci zveřejnila německá média tagesspiegel.de nebo morgenpost.de

Podle policejního vyšetřování pět mladíků, kteří vyšli z klubu "Adagio", napadlo skupinku chodců se slovy "Jsem muslim.Co jsi ty?" Nejříve došlo k hádce, která přerostla v pouliční bitku mezi chodci a zatím neznámými útočníky ve věku do 25 let. Spor se snažil urovnat kolemjdoucí 18ti letý mladík, kterého útočníci zranili také.

Krátce před příjezdem policie mladíci utekli. Zranění cizinci odmítli lékařské ošetření a podle policie pocházejí ze Srbska a Černé Hory a jsou ortodoxní křesťané. Případ je prošetřován jako politicky motivovaný trestný čin a policie po útočnících pátrá. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace