Rasové nepokoje na severu Paříže

Rasové nepokoje na severu Paříže
Autor fotografie: Screenshot YouTube / BFMTV
24 / 07 / 2016, 14:00

Na severních předměstích Paříže už pátou noc pokračují násilnosti, které vypukly poté, co při úterním policejním zásahu zemřel mladý černoch.

Francouzská policie v úterý zatkla podezřelého Adama Traorého, který byl podezřelý z vydírání. Při zatýkání se mu udělalo nevolno a následně zemřel. Podle policie mladík podlehl srdečnímu záchvatu. Místní obyvatelé však obvinili policisty, že v den jeho narozenin ho zbili a že spáchali rasistickou vraždu. Provedená pitva potvrdila policejní verzi, příbuzní Traorého ale trvají na tom, že se stal obětí nepřiměřeného policejního násilí. Zdroj: deredactie.be

Pátou noc kvůli tomu dochází k násilným střetům s policií, mladíci stříleli po policistech vzduchovými pistolemi a na policejní vozidla házeli zápalné lahve. Na předměstí Beaumont-sur-Oise dokonce podpálili místní radnici.

Zatčeno už bylo kolem dvaceti osob, na místě zasahovalo téměř 300 policistů a 65 hasičů. Zraněni byli čtyři policisté. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.