Reakce na teroristický útok v Německu: Zákaz teroristické propagandy, integrace migrantů i výuka islámu na školách

Reakce na teroristický útok v Německu: Zákaz teroristické propagandy, integrace migrantů i výuka islámu na školách
22 / 07 / 2016, 08:15

V reakci na teroristický útok v bavorském vlaku, kdy sedmnáctiletý muslimský přistěhovalec zranil pět lidí, přišli němečtí ministři vnitra a spravedlnosti s plánem.

Zákaz teroristické propagandy na internetu

Poskytovatelé prostoru na internetu by měli účinněji postupovat proti propagandě teroristických uskupení a ze sítě ji odstraňovat. Včera k tomu podle agentury DPA vyzval německý ministr vnitra Thomas de Maiziére. Ministr se tak vyjádřil v souvislosti s pondělním útokem v bavorském vlaku, který spáchal sedmnáctiletý imigrant.

"Nepřipadá mi to jako nadměrný požadavek chtít, aby ze sítě rychleji mizely nenávistné e-maily, návody k sestrojení bomb a podobně," řekl de Maiziére. "Očekávám tady víc vlastní zodpovědnosti od firem, které poskytují webový prostor," doplnil.

Ministerstvo vnitra si už dříve stěžovalo, že z internetu mizí závadný obsah teprve ve chvíli, kdy si na něj začnou stěžovat státní úřady. De Maiziére dnes řekl, že nemůže být jen na vládách, aby se staraly o to, že internet nebude sloužit cílům teroristů. "Chceme, aby poskytovatelé prostoru sami převzali zodpovědnost v případech, kdy se na jejich síti páchají trestné činy," uvedl ministr.

Ujistil přitom, že vládě nejde o cenzuru. "Boj proti terorismu a předcházení trestným činům ale musí být možný i na internetu," řekl.

De Maiziére svou výzvu k poskytovatelům internetového prostoru přednesl v souvislosti s útokem v bavorském vlaku z počátku týdne, kdy sedmnáctiletý Muhammad Riyad zranil pět lidí.

Německá policie neví, kdo byl islámistický terorista Muhammad Riyad

Úspěšná integrace migrantů je nejlepší prevence proti jejich radikalizaci...

Kvůli stejnému případu včera ministr spravedlnosti Heiko Maas obhajoval německé úsilí o integraci lidí, kteří do země v uplynulých měsících přišli jako uprchlíci.

"Byla by velká chyba, kdybychom teď snahu o začlenění migrantů do společnosti kompletně odepsali," řekl ministr s tím, že úspěšná integrace migrantů je nejlepší prevence proti jejich radikalizaci. Maas také zdůraznil, že paušální podezření proti všem uprchlíkům by možnosti jejich zapojení do společnosti jenom ztížilo. Zdroj: ČTK

....povinná výuka islámu ve školách je také dobré řešení

„Bylo by vhodné ve školách vlastněných nebo provozovaných státem zavést povinnou výuku islámu," uvedl v reakci na útok Gerd Landsberg, který předsedá asociaci zastřešující místní rady měst a obcí. Domnívá se, že by tímto způsobem stát mohl získat kontrolu nad vzděláváním mladých muslimů. Zdroj: eurozpravy.czthelocal.de

Podle protestantského biskupa by se na školách měl povinně vyučovat islám, aby se zabránilo radikalizaci mladých muslimů, kteří o své víře nic nevědí. 

Výuku islámu na školách navrhovali i čeští muslimové v roce 2014

Například francouzská muslimská ministryně školství Najat Belkacem letos v červnu požadovala, aby se na francouzských školách učila arabština.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace