Reaktor v belgické jaderné elektrárně se po incidentu vypnul

Reaktor v belgické jaderné elektrárně se po incidentu vypnul
Autor: Andreas Krischer|Popisek: Jaderná elektrárna v Tihange
10 / 06 / 2016, 17:30

Reaktor v belgické jaderné elektrárně Tihange se automaticky vypnul pro nastalou abnormalitu. Příčiny nehody jsou předmětem šetření. Podle mluvčího elektrárny nedošlo k žádnému úniku radiace.

Bezpečnostní mechanismus instalovaný na reaktoru číslo 2 reaktoru systém automaticky vypnul, řekla Anne-Sophie Huge, mluvčí energetické společnosti Electrabel. 

Tento mechanismus je navržen tak, aby přinutil reaktor se vypnout, když je detekována nějaká abnormalita, dodala tisková mluvčí s tím, že příčiny pátečního přerušení jsou nyní posuzovány odborníky. Zatím to vypadá, že problém nastal v "sekundární" části elektrárny, ne na samotném reaktoru.

Tihange je jednou ze dvou belgických jaderných elektráren, a nachází se asi 100 km od Bruselu.

Zdroj: RT

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace