Rebelové podporovaní USA uřízli v Sýrii hlavu dítěti

Rebelové podporovaní USA uřízli v Sýrii hlavu dítěti
21 / 07 / 2016, 00:45

AKTUALIZOVÁNO / Skupina Nour al-Din al-Zinki pod tlakem médií na svém Facebooku uvedla, že se jednalo o "lidské selhání a chybu".

21.7. / V prohlášení, které zveřejnila CNN, skupina dodala, že toto zneužití je "individuální chybou, která nepředstavuje naše typické postupy, ani naše obecné zásady." A dodala, že muži, kteří se podíleli na popravě, byli zadrženi a jejich jednání bude "prošetřeno soudem." Zdroj: cnn.com


 

20.7./ "Umírnění rebelové" brutálně zavraždili zajaté dítě, které chytili poblíž uprchlického tábora Handarat u severního Aleppa. Dítě patrně mladší 12 let, byl zajato islamistickými milicemi bojujícími za Tureckem podporovanou skupinu/hnutí Nour al-Din al-Zinki. Brutální záběry popravy dítěte se objevily v úterý ráno na internetu a vyvolaly obrovské pobouření na sociálních sítích. Vedení "Umírněných rebelů", kteří nedávno obdrželi americké zbraně a finance slíbilo vyšetření celé události. Tato skupina již nic neobdrží, ale tato hrůzná událost opět přináší otázky, koho v občanské válce v Sýrii podporovat.

Video je možné shlédnout na serveru AMN, ale redakce upozorňuje na mimořádně drastické záběry.

Chlapec byl na sociálních sítích identifikován jako "Abdullah Issa" a údajně patřil k dětským bojovníků ze skupiny Liwa al-Quds, což je palestinská provládní milice operující v Aleppu.

Zpráva zveřejněná Amnesty International na začátku tohoto měsíce podrobně popisuje celou řadu zvěrstev spáchaných skupinou Nour al-Din al-Zinki, a to včetně únosů a mučení.

Skupina údajně čerpá finanční a vojenskou podporu z USA, Velké Británie, Francie, Turecka, Kataru a jiných arabských států v Zálivu.

Zdroj: BBC, Daily Beast

 

 

Tagy článku