Recenze CALL OF DUTY: INFINITE WARFARE

Recenze CALL OF DUTY: INFINITE WARFARE
26 / 11 / 2016, 09:00

Tak se nám rok s rokem sešel a je tu znovu další Call of duty, tentokráte s názvem Infinite Warefare.

Předem přiznám, že nejsem fanouškem 3D akčních stříleček, ale Call of Duty (dále je COD) je přeci jen trošku něco jiného, proč? Odpověď je nasnadě, zatímco drtivá většina 3D akcí je zaměřena hlavně na multiplayer a singleplay silně zaostává, tak u COD od dob série Modern Warfare má i singleplayer hodně co nabídnout. Ať už je to kvalitní příběh, nebo i velmi dobrá hratelnost proti umělé inteligenci. Infinite Warfare není výjimkou.

Pojďme k samotnému počinu, grafika je více nežli povedená a to od mimiky obličeje až po skvělé a realistické pohyby hráče a to ani nemluvím o naprosto fenomenálně zvládnuté grafice prostředí.

IW7

I po zvukové stránce má hra hodně co nabídnout, slušný soundtrack i realistické zvuky ve hře samotné dobře podkreslují atmosféru, samozřejmostí je i vysoce kvalitní dabing. K dabingu si nemohu odpustit jednu poznámku, a to konkrétně srdcovku v podobě Claudie Christian a Claudie Black, které dabují kapitánku lodi Maureen Ferran (fakt je si tam podobná i v obličeji) a Audrey Mac MacCallum (tady si je taky podobná dost). Obě herečky jako správný geek prostě miluju, jelikož stvárnili role v mých milovaných seriálech. Claudia Christian v Babylonu 5 comandéra Susan Ivanovu a Claudia Black si zahrála hned ve dvou kultovních sci-fi a to Farscape a Hvězdná Brána a jako třešínka David Hasselhoff  (:D Ne nedělám si srandu :D). Takže i zde tvůrci nešetřili na kvalitě a penězích.

IW7

A teď k samotnému zážitku z téhle gamesy. Děj se s Vámi moc nepáře a hned od začátku Vás natvrdo hodí do boje na Marsu, takže si hned vyzkoušíte seskok z letadla bez padáku, máte totiž jakési zpomalovací trysky.

IW7

Po seskoku Vám sice drobný tutorial proběhne během prvních pár minut hry, ale žádný obsáhlý, ale konec konců, ono toho není moc co učit, když jde o 3D akce. Po první misi, která skončí tak nějak typicky ve stylu COD. Se přesunete z rudé planety na Zemi, konkrétně do Ženevy, to je jediný spoiler, kterého se dopustím, jelikož to je po grafické stránce fakt nářezová.

Ovšem idylka tam velmi brzy skončí, poté co se automatizovaný obranný systém s vervou pustí do všech na estrádě účinkujících lodí, inu wake-up call jako hrom! A znovu jdete do syrové akce, která ovšem není jednotvárná a nezajímavá, vždy Vám hra zpestří postup úrovní něčím neobvyklým, za což se pád obří kosmické letadlovky do Ženevského jezera dá celkem v klídku považovat.

IW7

Už od začátku hry pochopíte že AI počítače fakt není retardovaná a pokud zvolíte hned od startu vyšší obtížnost, tak se ani nevyhnete nějakému tomu jadrnějšímu slovu, když Vás oddělá sniper a jeden headshot. Ale díky tomu hra není fakt taková sranda a musíte postupovat celkem s rozvahou, a rozmyslem. Dál už storymode spoilerovat nebudu, jen řeknu že přinese celou řadu zajímavých a nečekaných zvratů.

Single Vám zpříjemní i fakt, že boj se neomezuje jen na dokola se opakující lokace, ale zažijete boj v 0G nebo v otevřeném vesmíru ve skafandru. Jako hlavní plus je boj se stíhačkou ve vesmíru kdy z Vaší letadlovky Retribution vyrážíte na souboje s ostatními piloty, ale také s křižníky a doprovodnými plavidly, nebo rovnou s jinou carrierou. Díky tomu odpadá nudná šeď dokola se opakujících questů bez hlavy a paty, různorodost misí je velmi velká, tudíž neomrzí a je tu i velká chuť ke znovu zahrání si a to prosím říkám jako odpůrce tohoto žánru.

Celkově COD Infinite Warfare přináší velmi svěží vítr do žánru 3D akcí, které doplní i RPG prvky vylepšování výbavy jak Vás tak vašich lodiček. Atmosféra je výborná, zvuk i grafika vysoce na úrovni a tudíž nezbývá než smeknout pomyslný klobouček a řicí chlapcům z Infinity Ward a Activision „tak to se Vám hoši Kur**sky povelo!“ A jen doufám, že další pokračování bude neméně zábavné.

Hlavní klady:

  • Kvalitní a propracovaný singleplayer
  • Dobrý příběh
  • Famózní dabing
  • Znovuhratelnost
  • Výborná atmosféra

Hlavní zápory:

  • Slabší AI vašich spoluhráčů na vyšší obtížnosti
  • Vysoká HW náročnost

HODNOCENÍ: 90 % s stříbrná hvězda redakce

Autor: Milan Roháč

 

 

 

 

Galerie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.