Recenze NBA 2K17: Návrat královny na výsluní!

Recenze NBA 2K17: Návrat královny na výsluní!
Popisek: Obrázek ze hry
13 / 11 / 2016, 13:15

Už nadpis nám jasně odpoví, že tentokráte půjde o veskrze pozitivní recenzi. A proč? Protože 2K odvedli obrovské penzum práce. I když NBA stejně jako FIFA či NHL a jiné sportovní hry vychází každý rok, tak málokomu se podaří přinést něco nového a užitečného. 2K se to ale každoročně daří. Screenshot je jasný důkaz toho co myslím. Rozdíl v grafice je znatelný pouhým okem. A zbytek rozeberu v recenzi.

Takže popořádku. NBA je jak už je zvykem v next-gen grafice a to parádní. Ještě o stupínek dál dotáhli tvůrci virtuální prostředí zápasu. TV studio před každým zápasem, Profesionální skuteční komentátoři z řad TNT, ESPN (2 hlavní sportovní TV v USA pozn. redaktora) a profi sportovců. 1. pokrok je studio a analýza přímo od 3 expertů Ernieho Johnsona (moderátor CBS) a dvou ex skvělých profi baskeťáků, Kennyho „Jeta“ Smithse a Shaquila O'Neilla.

NBA 2K17

Zápasy Vám přiblíží tradičně Clark Kellog, tzv. Play by play zajišťuje Greg Anthony a nově každý zápas má i různé spolukomentátory, Doris Burke (bývalá reportérka NBA 2k od střídačky), Chris Webber (bývalá hvězda NBA), Steve Smith nebo Brent Barry (oba profi analytici NBA a bývalý hráči).

O reportáže ze střídaček se nyní nově stará David Aldrdge, jež tuto práci dělá i ve skutečnosti pro TNT. Už z toho lze jasně vidět, jak moc chtěli 2K a Visual Concepts studio přiblížit atmosféru realitě!

NBA 2K17

Další změna je, že po povedeném zápase, pokud se z vás stane hráč utkání, Vás vyzpovídají pánové ve studiu, buď Shaquille nebo Kenny. Další zajímavá drobnost, je že vždy po 3. čtvrtině uvidíte trenéra soupeře, jak rozdává taktické pokyny k zápasu, těchto sekvencí si NBA připravila rovnou 200.

Tudíž atmosféra je opravdu realistická až dech beroucí. Kromě Grafického a atmosférického porna se hráč dočká i opětovně dopracovaných modů a herních variant.

MyCareer doznalo změny od loňska v tom, že příběh v modu zůstává, ale zkracování herního zážitku se nedostavuje, (halelujah po loňském zmaru kdy Vám hra utnula první sezonu už po pár zápasech). A další novinka je si MYCareer zahrát za některou z bývalých hvězd NBA, jako s nováčkem. Oproti loňsku nám PCčkářům přibyla možnost si na smartphonu nascanovat vlastní obličej do NBA 2K. Což zase o něco více potěší, když si tvoříte svou novou hvězdu basketu.

NBA 2K17

Koho nebaví si hrát sám za sebe a dělat ze sebe superstar a raději sáhne po více realistickém MYGM. Tedy po možnosti stát se Generálním manažerem Klubu „nejen“ NBA. Nově totiž k loňsku přibyla možnost vytvořit si upravenou NBA s až 6 týmy navíc a to buď Vámi stvořenými, nebo udělané samotnými hráči, či si zvolit možnost dát do hry starou gardu a dát možnost hrát starým hvězdám dob minulých po boku těch současných, což pro mnoho fandů zní náramně vidět vedle sebe Wilta Chamberlaina, Magica Johnsona, Oscara Robertsona či Air Jordana jak zápolí s LeBronem Jamesem, Stephenem Currym či jinými.

Nebo dát možnost lákavou spíše pro nás jako já si přizvat do NBA Evropské celky (v mém případě CZ Bělehrad, Maccabi Tel Aviv, Fenerbachce, CSKA Moskva, Barcelonu a Olympiakos Pireus. Rozmanitosti napomáhá i možnost modifikací a stahování dalších týmů či hráčů online.

Samotný MYGM je tak propracovaný, že by z toho jeden vykvetl, těch možností jak vést svůj tým je tak hodně, že chvíli trvá, než si zvyknete a to mluvím jako pravidelný hráč. Ale pokud tomu dáte čas, tak Vás ohromí i tento mod. Za mě opět prost parádní a dech beroucí zábava. A lze ji hrát až šílených 80!!! sezon!

Třetí mod do řady je MYTeam, jež kopíruje Ultimate team ve FIFĚ. Kdy si z náhodně napadaných kartiček hráčů tvoříte vlastní tým a s ním plníte různé úkoly, výzvy a on line se měříte s ostatními, i zde došlo opět k prohloubení a k propracování karetního systému. Tento mod mě osobně příliš nezaujal a nestal jsem se jeho fandou, ale proti gustu, však vy víte…

NBA 2K17

A pokud máte pocit, že toho je pořád málo, tak je tu kapitola sama pro sebe a tou je on-line hraní. MyPark nabízí další stovky hodin jak se zabavit. Jen důrazně varuji nováčky, není to nic pro Vás, hráči v MYPark jsou velmi dobří a pokud si neosaháte základy v hře s AI protivníkem, tak Vám hráč nedají žádnou šanci a odejdete jak zpráskaní psi.

On-line hraní je pak pastí pro nedočkavce, jelikož právě tato část se z Vás pokusí pomocí mikrotransakcí vytahat nějakou tu zlatku (skutečné peníze) navíc.

Když jsme rozebrali možnosti co všechno jde hrát. Přejděme k tomu, jak se sama hra hraje proti AI protivníkovi.

Jako každá sportovní hra NBA nabízí několik variant obtížnosti. Od Pro, která je opravdu jen pro začátečníky až po ACE, která je snad jen pro profi hráče. Ta se totiž dokonce učí z vašich herních projevů a způsobů jak skórujete. Takže i tyto momenty velmi prodlužují hratelnost, lépe řečeno znovuhratelnost.

Hra Vás také samozřejmě ohodnotí za to, jak jste si vedli v zápase. Samozřejmě že pokud budete hrát jen na sebe, tak moc dobré hodnocení nedostanete, jste totiž hodnoceni dle počtu nahrávek, jak se vracíte do obrany, jak doskakujete nebo jak umíte držet linii při brejku či při vracení se při rychlém brejku soupeře. Takže nesólovat a být týmový a vyplatí se to, když hrajete dobře můžete si vydělat dost plus samozřejmě bonus za obtížnost.

NBA 2K17

A díky hodnocení jsme u věci okolo které se točí vše tzv. VC (virtual coins) za ty si vylepšujete svého hráče, kupujete mu boty a oblečení, či i měníte svou tělocvičnu. Samozřejmě si můžete VC koupit i za reálné peníze (jej to je ale překvapení). Nicméně není třeba kupovat za reálné peníze, je dost možností jak si VC vydělat sám a celkem rychle.

No a nyní shrnutí, v současnosti prostě není lepší sportovní hry, konkurence zaostává o mílové kroky. 2K a Visual Concepts stvořili zase o něco dokonalejší simulaci basketbalu a zase hru o něco více přiblížili realitě. Hra je opravdu grafický hardcore a to ani nemá až tak velké nároky. Lze ji hrát na průměrném noťasu v rozlišení 1280x720 až po 4K 3D na 3d monitorech. Tudíž osloví i ohromné množství hráčů. Hra pobaví i úplné sportovní analfabety, tedy pokud umí anglicky. Jedno z mála mínus není zde Česká lokalizace textu. Ale to jen kosmetická drobnost. Za mě říkám, nekoupit rovná se prohloupit, lepšího nic v dané kategorii prostě není, TEČKA!!

HODNOCENÍ: 96 %
a Zlatá medaile recenzenta (možný adept na hru roku)

Autor: Milan Roháč

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace