Recitoval správně Korán, jen proto přežil masakr islamistů

Recitoval správně Korán, jen proto přežil masakr islamistů
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: vlajka Bangladéše
16 / 01 / 2017, 08:00

Při útoku fanatických islamistů v restauraci bangladéšské Dháce přišlo v červenci minulého roku o život 29 lidí. Jeden z mála přeživších Shishir Sarker se nyní rozhovořil o tom, že mu ,,správné" recitování veršů z Koránu zachránilo život. I když byl hinduistou, které islamisté nenávidí. Proto musel ,,hrát" muslima.

Sarker popsal, že v momentě útoku k němu přikročil jeden z útočníků a odvedl hoi stranou. Ve strachu a panice Sarker upadl na zem a začal křičet na islamistu, aby ho ve jménu Alláha nezabíjel. ,,Řekl mi, ať s ním jdu pryč. Byl jsem tak vyděšený, že jsem hned upadl na zem a zůstal tam ležet. Myslel jsem si, že pokud budu stát, může mě rozsekat mačetou. Stále jsem jen říkal, ve jménu Alláha mě nezabíjej." vypověděl Sarker. 

Útočník tak nabyl dojmu, že Sarker je skutečně muslim. Posléze byl odveden do kuchyně, aby uvařil islamistům jídlo a sám se najedl. ,,Byl jsem tak vystrašený, že když jsem jedl jídlo, nemohl jsem ho spolknout. Ale myslel jsem si, že pokud že pokud jídlo nesním, tak si budou (islamisté) myslet, že se nebudu postit příští den a přijdou na to, že nejsem muslim,"  řekl Sarker o kritickém momentu.  

V tu chvíli k němu přikročil jiný z útočníků a zeptal se ho na jméno. Sarker mu odpověděl pouze křestním jménem, protože příjmení by prozrazovalo, že je hinduista. Podle Sarkera stejně pojal podezření, že není muslim a nařídil mu, ať recituje verše z Koránu, což také Sarker udělal. To mu zachránilo život. A také to, že se pohyboval mezi muslimskými přáteli, a tak mohl zpaměti recitovat súry z Koránu.

 

psali jsme:

Bangladéšská policie zajistila při zátahu 1600 lidí, několik z nich má být islámskými radikály

Islámisté zaútočili v diplomatické čtvrti bangladéšské Dhákyú

 

Zdroj: bbc.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.