Řecká pobřežní hlídka dostane od EU novou loď

Řecká pobřežní hlídka dostane od EU novou loď
Autor fotografie: Damen|Popisek: Ilustrační foto - Stan Patrol 5509
12 / 08 / 2015, 09:00

Řecko nasadí nová hlídková námořní plavidla pro otevřené moře, Stan Patrol 5509 holandské firmy Damen. Problém nelegálního přistěhovalectví nutí Řecko modernizovat svoji flotilu, uvedl ministr Miltiadis Varvitsiotis .


Video výrobce - o něco menší loď Stan Patrol 5009 

Náklady na nové plavidlo za přibližně 28.800.000 eur, budou hrazeny z Evropského fondu pro vnější hranice. Loď bude sloužit především pro vojenské mise.

Nová pobřežní hlídková loď

Trup je vyroben z oceli, zatímco kormidelna je hliníkové konstrukce. Plavidlo má celkovou délku asi 58 metrů a šířku přibližně devět metrů. Na přední i zadní palubu je možné namontovat zbraňové systémy.

Maximální rychlost je 30 uzlů a posádka čítá 18 – 30 mužů.

Zdroj: Greek reporter

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace