Řecké ostrovy nezvládají příliv uprchlíků. Za pět měsíců nárůst téměř 1000 procent.

Řecké ostrovy nezvládají příliv uprchlíků. Za pět měsíců nárůst téměř 1000 procent.
Autor fotografie: UNHCR|Popisek: Utečenci na ostrově Kos
09 / 06 / 2015, 20:15

Řecké ostrovy v Egejském moři jsou na pokraji humanitární katastrofy. Za pět měsíců došlo více jak k desetinásobnému nárůstu uprchlíků a na ostrovech jsou velmi omezené možnosti pitné vody, potravin i ubytování.

Na dnešní tiskové konferenci v Ženevě informoval mluvčí UNHCR Adrian Edwards , že východořecké ostrovy v Egejském moři přijímají průměrně 600 uprchlíků denně, převážně ze Sýrie, Iráku a Afganistanu. Nejvíce imigrantů je na Lesbosu. Počty uprchlíků vzrostly ze 737 v lednu na 7200 v květnu, což je téměř tisíc procent.  

Obrovské počty imigrantů již místní úřady nezvládají. Uprchlický tábor s kapacitou 410 lidí je dočasným domovem další tisícovky uprchlíků. Přestože UNHCR posílila personál na všech ostrovech, zhoršují se podmínky pro přijímání uprchlíků, jejich ubytování a základní potraviny, a to především na Lesbosu. 

Zdroj YouTube, United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR)

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace