Red Hat a ČVUT budou v rámci vědeckých stáží hostit studenty Baylorovy univerzity

Red Hat a ČVUT budou v rámci vědeckých stáží hostit studenty Baylorovy univerzity
23 / 04 / 2019, 07:30

Společnost Red Hat uzavřela spolupráci s Českým vysokým učením technickým a Baylorovou univerzitou v americkém Texasu, jejíž cílem je umožnit americkým studentům absolvovat v příštích třech letech vědecké stáže na mezinárodních pracovištích v Praze a Brně. Studenti se pod dohledem renomovaných vědců a špičkových inženýrů společnosti Red Hat budou podílet na reálných open source projektech.

Programu se každý rok v létě zúčastní šest univerzitních studentů, kteří se v rámci osmitýdenního pobytu budou učit, jak provádět výzkum, a získávat nové znalosti a dovednosti v oblasti testování a zajištění kvality kódu distribuovaných softwarových systémů používaných ve velkých společnostech. 

Projekt, který pod názvem IRES schválila americká Národní vědecká nadace (NSF), povede na Baylorově univerzitě Tomáš Černý, bývalý vědecký pracovník na Fakultě elektrotechniky, který stál u založení jedné z univerzitních laboratoří Red Hat na FEL ČVUT. Právě z této dlouhodobé spolupráce vychází i současný projekt, jehož ambicí je zopakovat v budoucnu podobný úspěch v USA a poskytnout českým studentům příležitost vycestovat na Baylorovu univerzitu, případně do projektu zapojit další univerzity, s nimiž Red Hat spolupracuje.

Red Hat, který je předním světovým poskytovatelem podnikových softwarových řešení typu open-source, spolupracuje s tuzemskými univerzitami již více než 10 let a na svém brněnském výzkumném pracovišti dává trvale prostor zhruba 100 studentům na pozici stážistů.

Projekt IRES naši myšlenku spolupráce s akademickou sférou posouvá na mezinárodní úroveň a je plně v souladu s naší dlouhodobou strategií, která má za cíl umožnit studentům získat praxi v globální společnosti a prakticky využívat technické dovednosti při spolupráci s inženýrskými týmy Red Hat na reálných open source projektech,“ říká Radek Vokál, Manager ve společnosti Red Hat.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace