Red Hat představil nejnovější verzi Red Hat OpenShift 4, umožní vývojářům v Kubernetes jednodušeji inovovat

Red Hat představil nejnovější verzi Red Hat OpenShift 4, umožní vývojářům v Kubernetes jednodušeji inovovat
Autor fotografie: Teknoraver (CC BY-SA 4.0)
29 / 10 / 2019, 07:00

Společnost Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámila dostupnost Red Hat OpenShift 4.2, nejnovější verze podnikové platformy Kubernetes vytvořené s cílem maximálně zefektivnit vývojářskou praxi. Red Hat OpenShift 4.2 umožňuje vývojářům inovovat a vylepšovat hodnoty firmy skrze cloudově nativní aplikace a je dalším krokem Red Hatu ke zjednodušování a automatizaci podnikových služeb napříč hybridním cloudem.

Posílení vývojářských inovací na Kubernetes

Red Hat OpenShift 4.2 si klade za cíl zjednodušit používání cloudově nativních technologií a zpřístupnit je vývojářům přes vlastnosti, které umožňují automatizovat nasazení a správu prostředí Kubernetes. To vývojářům dovoluje se zaměřit na vytváření nových generací podnikových aplikací bez nutnosti znát Kubernetes do hloubky.

Nejnovější verze OpenShift také přináší připravené vývojářské služby, které pomáhají řešit propojení služeb, spouštění serverless služeb a cloudově nativní continuous integration/continuous delivery (CI/CD) procesy. Vše je vytvořeno s ohledem na zvyšování produktivity vývoje aplikací založených na Kubernetes:

 • Red Hat OpenShift Service Mesh, postavený na projektech Istio, Kiali a Jaeger a vylepšený pomocí Kubernetes Operators. Navržený s ohledem na zjednodušení vývoje, nasazení a správu aplikací v OpenShiftu postavených na mikroslužbách.
 • Red Hat OpenShift Serverless, postavený na Knative a dostupný zatím jako technologická ukázka. Pomáhá snížit náklady tím, že dovoluje utlumit aplikaci až k nule, přičemž stále zůstává pro uživatele dostupná a může svůj výkon zvýšit dle potřeby.
 • Red Hat OpenShift Pipelines, dostupné zatím v podobě ukázky pro vývojáře jako Kubernetes Operator, umožňuje provádět všechny kroky v průběhu CI/CD ve vlastním kontejneru, což dovoluje škálovat každý krok nezávisle a plnit neustále se měnící požadavky.

Tato verze přibližuje OpenShift více vývojářům – s Red Hat CodeReady Containers, který umožňuje nainstalovat připravené prostředí OpenShift na notebook pro lokální vývoj, dává k dispozici prostředí, které propojuje nástroje pro vývoj kontejnerů s lokálním clusterem. Výsledkem je jednodušší lokální vývoj cloudově nativních aplikací a následné nasazení do plnohodnotného prostředí OpenShift.

Cloudová jednoduchost kdekoliv běží OpenShift

Podnikové IT nikdy nebylo statickou homogenní řadou nasazení a moderní výpočetní technika není výjimkou. Hybridní nasazení propojující místní komponenty společně s cloudovými službami jsou velmi často prosazovány vedoucími pracovníky, kteří tak chtějí zjednodušit přechod do hybridního cloudu. Red Hat OpenShift 4.2 je vytvořen tak, aby přinášel ucelenější a jednotnější prostředí napříč různorodými částmi IT přidáním:

 • zjednodušené, automatizované a rychlejší instalace OpenShift Container Platformnapříč veřejnými cloudovými řešeními jako AWS, Azure a Google Cloud Platform (GCP) a zároveň privátními cloudy jako OpenStack, podpořené stabilní podnikovou zkušeností,
 • migračních nástrojů umožňujících zákazníkům povýšit z OpenShift 3 na 4, nabízejících jednodušší, rychlejší a automatizovanější cestu ke kopírování úloh z jednoho OpenShift clusteru na jiný,
 • ovladačů pro Container Storage Interface (CSI) nabízejících konzistentní způsob poskytování úložišť pro snadné propojení s ekosystémem  Kubernetes. Toto vydání také podporuje OpenShift Container Storage 4, zatím ve fázi beta.

Nejrozsáhlejší průmyslová platforma pro Kubernetes

Organizace chtějí používat podnikový Kubernetes, aby urychlily svou digitální transformaci. Mohou se však objevit nečekané překážky kvůli přísným interním a regulačním bezpečnostním standardům. Tyto požadavky často omezují možnost propojení citlivých dat a úloh a vyžadují oddělující „vzduchovou mezeru“ či úplné odpojení od širší podnikové sítě. To je sice dobré pro bezpečnost, ale komplikuje to migraci a aktualizaci aplikací a služeb, které tyto systémy využívají. Výsledkem je náročný manuální proces vyžadující desítky kroků.

Red Hat OpenShift 4.2 přináší vylepšení instalátoru napříč prostředími včetně podpory pro odpojené instalace, aby zdokonalil práci s OpenShift napříč heterogenními nasazeními a systémy, včetně těch obsahujících citlivé informace. To zákazníkům umožňuje snadněji nasazovat nejnovější verze nejrozsáhlejší podnikové platformy Kubernetes v prostředích, která nejsou dostupná přes internet nebo mají přísná pravidla pro testování obrazů.

Red Hat OpenShift 4.2 bude dostupný v následujících týdnech a je možné si jej vyzkoušet na try.openshift.com.

Doplňující citace

Ashesh Badani, senior vice president, Cloud Platforms, Red Hat

„Stále více organizací napříč odvětvími po celém světě svěřuje provoz nejkritičtějších podnikových aplikací do Red Hat OpenShift. Stále se snažíme, aby příští generace podnikových open-source technologií, jako je Kubernetes, byly ještě přístupnější pro vývojáře a zároveň aby splňovaly požadavky správců. S přihlédnutím k těmto cílům přináší OpenShift 4.2 nové vlastnosti, které umožní zákazníkům urychlit vývoj a nasazování aplikací.“

Rayn Veerubhotla, director, partnerships at Google Cloud

„V Google Cloudu se snažíme nabízet zákazníkům flexibilitu při nasazování všech typů průmyslových úloh na GCP. Google a Red Hat dlouhodobě spolupracují na vývoji Kubernetes, podpoře open-source komunity a společné víry v to, že otevřené standardy a inovace jsou pro zákazníky dobré. Těšíme se na pomoc zákazníkům OpenShift, kteří využívají sílu Google Cloudu skrze naše partnerství.“

Gabe Monroy, director of program management for the Azure Application Platform, Microsoft

„Jsme nadšení, když vidíme, jak verze 4.2 přináší nové nástroje a vylepšení možností lokálního vývoje uživatelům OpenShift. Azure nabízí celou řadu OpenShift řešení včetně Azure Red Hat OpenShift, plně spravované služby, společně provozované společnostmi Red Hat a Microsoft. S platformou Red Hat OpenShift Container Platform 4, obecně dostupné na Azure, mohou podniky vytvářet hybridní cloudová prostředí, která uspokojí jejich současné potřeby a umožní jim rozvinout se pro zvládnutí budoucích požadavků.“

Další zdroje

Jak se spojit se společností Red Hat?

 • Na oficiálním webu společnosti
 • Z korporátních novinek                           
 • Na blogu společnosti Red Hat
 • Následováním účtu společnosti na Twitteru
 • Připojením k účtu společnosti na Facebooku
 • Sledováním kanálu společnosti na YouTube
 • Připojením k účtu společnosti na Google+
 • Sledováním účtu společnosti na LinkedInu

 

O společnosti Red Hat

Společnost Red Hat je přední světový poskytovatel open source softwarových řešení, který s využitím komunitního přístupu poskytuje spolehlivé a vysoce výkonné cloudové, virtualizační, úložné, linuxové a middlewarové technologie. Brněnská pobočka Red Hat Czech s.r.o. je jedním z největších vývojových center společnosti na světě. Red Hat pomáhá zákazníkům integrovat nové a stávající IT aplikace, vyvíjet aplikace založené na cloudu, standardizovat na našem špičkovém operačním systému a automatizovat, zabezpečovat a spravovat komplexní prostředí. Vedle technologií nabízí Red Hat také vysoce oceňovanou technickou podporu, školení a konzultační služby, které z něj činí důvěryhodného poradce pro společnosti na žebříčku Fortune 500. Díky celosvětovému propojení sítě firem, partnerů a open source komunit pomáhá vytvářet relevantní a inovativní technologie, které osvobozují zdroje pro rozvoj a připravují zákazníky na budoucí změny v informačních technologiích. Více informací o společnosti Red Hat je k dispozici na adrese www.redhat.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace