Red Hat přichází se standardizovanou linuxovou platformou pro provoz softwarových řešení společnosti SAP

Red Hat přichází se standardizovanou linuxovou platformou pro provoz softwarových řešení společnosti SAP
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Linux
08 / 10 / 2017, 18:30


Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, představil Red Hat Enterprise Linux for SAP Solutions, podnikovou linuxovou platformu optimalizovanou pro provoz řešení SAP. Jde o nový produkt postavený na zkušenostech společnosti Red Hat s operačními systémy zaměřenými právě na provoz software značky SAP, který přestavuje jednotnou, osvědčenou a standardizovanou platformu pro big data analýzy a správu dat.

Díky portfoliu značky SAP z oblasti podnikových aplikací a technologií pro analýzu dat, jehož součástí je například SAP NetWeaver nebo SAP HANA, mohou firmy rychleji přijímat informovanější rozhodnutí a zrychlit své podnikatelské procesy. Red Hat Enterprise Linux for SAP Solutions je otevřenou variantou pro společnosti, které chtějí tyto podnikové technologie implementovat v podobě jednoho uceleného portfolia – IT organizace tak mohou snadněji normalizovat svá datová centra, aniž by se musely vzdát svých rozmanitých řešení pro zpracování big dat.

Red Hat Enterprise Linux for SAP Solutions staví na flexibilním, škálovatelném a plně otevřeném operačním systému Red Hat Enterprise Linux 7 i na dosavadní spolupráci společností Red Hat a SAP. Red Hat Enterprise Linux for SAP Solutions přináší nové vlastnosti, které umožňují vytěžit ze špičkového portfolia značky SAP pro správu a analýz dat opravdové maximum. Mezi tato vylepšení patří i služba Red Hat Insights podpořená automatizační technologií Ansible a rozsáhlými zkušenostmi společnosti Red Hat s open source technologiemi, která prostřednictvím proaktivních analýz a zjišťování souvislostí v reálném čase pomáhá firmám s lepším pochopením, posouzením a optimalizací jejich portfolia SAP aplikací.

Red Hat Enterprise Linux for SAP Solutions spojuje stávající portfolio společnosti Red Hat zaměřené na software značky SAP (Red Hat Enterprise Linux for SAP Applications a Red Hat Enterprise Linux for SAP HANA) do jediné konsolidované platformy. Vedle vlastností a funkcí stávajících systémů je součástí platformy Red Hat Enterprise Linux for SAP Solutions také:

  • rozšíření High Availability Add-On zaměřené na zajištění spolehlivosti nejdůležitějších SAP aplikací,
  • rozšíření Smart Management Add-On pro snadnější správu a aktualizaci velkých nasazení Red Hat Enterprise Linux for SAP Solutions,
  • služba Update Services for SAP Solutions, čtyřletá rozšířená aktualizační podpora (EUS, Extended Update Support), která zajišťuje zapracování kritických bezpečnostních aktualizací a urgentních oprav do minoritních verzí Red Hat Enterprise Linux for SAP Solutions,
  • služba Red Hat Insights, která IT organizacím pomáhá jak s proaktivním odhalováním problémů v jednotlivých implementacích software značky SAP, tak i s maximální optimalizací provozního prostředí – obojí s cílem co nevíce podpořit obchodní transakce i aktivity z oblasti big dat.

Dostupnost

Red Hat Enterprise Linux for SAP Solutions je k dispozici prostřednictvím zákaznického portálu společnosti Red Hat.

Podpůrná vyjádření

Jim Totton, viceprezident a ředitel divize Platforms Business Unit společnosti Red Hat

“Nic takového jako jedna jediná ucelená sada technologií, která by řešila všechny výzvy podnikové informatiky, neexistuje. A jinak tomu není ani v oblasti analytického zpracování big dat. Stále častěji jsme svědky, toho, jak firmy k řešení složitých výzev souvisejících s jejich rozvíjejícím se podnikáním využívají hned několik řešení značky SAP. Nyní můžeme díky Red Hat Enterprise Linux for SAP Solutions firmám nabídnout podporovanou a otevřenou platformu, pomocí které mohou standardizovat všechny své aplikace SAP a současně využít všech výhod plynoucích z rozsáhlých odborných znalostí naší společnosti s operačními systémy určenými pro nasazení v podnikových prostředích.“

Další informace

 

Jak se spojit se společností Red Hat?

 

 O společnosti Red Hat

Společnost Red Hat je přední světový poskytovatel open source softwarových řešení, který s využitím komunitního přístupu poskytuje spolehlivé a vysoce výkonné cloudové, virtualizační, úložné, linuxové a middlewarové technologie. Brněnská pobočka Red Hat Czech s.r.o. je jedním z největších vývojových center společnosti na světě. Vedle technologií nabízí Red Hat také vysoce oceňovanou technickou podporu, školení a konzultační služby. Díky celosvětovému propojení sítě firem, partnerů a open source komunit pomáhá vytvářet relevantní a inovativní technologie, které osvobozují zdroje pro rozvoj a připravují zákazníky na budoucí změny v informačních technologiích. Více informací o společnosti Red Hat je k dispozici na adrese www.redhat.com.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.