Ředitel Epoch Times Zbyněk Zahálka: V Číně se lidem zaživa berou orgány, je to genocida

Ředitel Epoch Times Zbyněk Zahálka: V Číně se lidem zaživa berou orgány, je to genocida
Autor: redakční databáze|Popisek: Čínská vlajka
07 / 04 / 2016, 18:30

Novinář žijící v Londýně, ředitel Epoch Times řekl v rozhovoru pro DVTV, že v Číně jsou lidem odebírány zaživa orgány. Týká se to lidí v táborech smrti a kteří jsou vesměs nepohodlní režimu. Podle Zahálkových odhadů je tak ročně zabito až 120 000 Číňanů, což probíhá ze tichého souhlasu čínského režimu.

V Londýně žijicí novinář a ředitel novin Epoch Times, která se zabývá komplexně Čínou a jejími reáliemi, prohlásil v rozhovoru pro DVTV, jaké praktiky jsou běžně v této zemi, které se týkají obyčejných Číňanů. V táborech smrti jsou prý drženi režimu nepohodlní občané, kterým jsou zaživa odebrávány orgány. Podle Zahálky je takovým způsobem vyvražďováno až 120 000 lidí ročně.

Zahálka je znám jako velký kritik čínských reálií a jeho politického systému. Veřejně kritizuje hlavně represivní složku režimu. Orgány se prý získávají převážně od členů hnutí Falun Gong, které je trvale Čínou pronásledováno. Podle Zahálky jsou to díky svému stylu života lidé s lepší tělesnou kondicí, a proto jsou v hledáčku překupníků s orgány, které probíhá s tichým souhlasem režimu.

Nejčastěji jsou prý prodávány ledviny, játra a oční rohovky. Do Číny jezdí zahraniční turisté, např. i Britové, za účelem ,,orgánové turistiky". Zahálka říká, že jde o velmi výnosný byznys, který je na vzestupu.

Podle Zahálky probíhají takto drastické operace bez uspání pacienta již od roku 1994. 

Zdroj: DVTV.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace