Ředitel nemocnice si dal čáru a sněžil už od rána

Ředitel nemocnice si dal čáru a sněžil už od rána
Autor fotografie: wikipedie|Popisek: Ilustrační foto
25 / 09 / 2014, 14:15

Parlamentní listy zveřejnily exkluzivně část deníku, který si vedl bývalý ředitel pražské nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý.Ten je obviněn z porušování povinnosti při správě cizího majetku a z přijímání úplatku.

Dbalý si vedl velmi podrobné záznamy o tom, co dělal, s kým se setkal, popisoval, komu zařizoval, a jaké lékařské zákroky, ale i možné neetické platby. Mimo jiné i svá možná kokainová a alkoholová extempore. Užívání bílého prášku nazýval v deníku termínem: „Sněží."

Parlamentní listy uvádí, že podle deníku, který mají k dispozici, nebyl ředitel jedné z největších pražských nemocnic v dobré psychické kondici; užíval kokain a alkohol, které jeho psychický stav ještě zhoršovaly. Údajně i obavu o své bezpečí a proto si nechával pravidelně kontrolovat svoji kancelář, zda v ní není odposlouchávací zařízení a přemýšlel prý i o rušičce mobilního signálu. 

ParlamentníListy.cz připravují další materiál, který bude Dbalého deník dopodrobna analyzovat.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.