Ředitel švédské školy zakázal státní vlajku, aby neurazil národnostní menšiny

Ředitel švédské školy zakázal státní vlajku, aby neurazil národnostní menšiny
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
01 / 01 / 2015, 18:45

1.1.2015 / Švédské státní symboly by mohly urážet imigranty. A mohly by vést k rasismu...
Zdroj: Freeglobe, Nyheter Idag

Ředitel školy ve švédském městě Halmstadu poslal všem rodičům nová pravidla o tom, že studenti školy nesmí používat švédské státní symboly, především vlajku. Budou používány pouze při státních svátcích nebo při vítání zahraničních delegací. Informoval o tom server Nyheter Idag.

Zákaz komentuje ředitel Hans Akerlund takto: "obávám se, že používání švédské vlajky může být vnímáno jako projev rasismu....a zákaz se týká také školních fotografií, na kterých nesmějí být vidět národní symboly". A dodal: "švédská vlajka nesmí být použita jako maškarní kostým".

Rozhodnutí školní rady zdůvodňuje tím, že na školní besídku přišel jeden z žáků s obličejem pomalovaným švédskými státními barvami a přinesl se sebou hračku, dětskou pistolku. Vedení školy vyhodnotilo chování studenta jako vážný incident a hned vydalo tento zákaz.

Takové chování by mohlo podle ředitele urážet některé menšiny a také by mohlo dojít k trestnému činu „hanobení etnických skupin“.  

Rozhodnutí ředitele bude mít zřejmě úplně opačný důsledek. Švédové totiž stále více ztrácejí trpělivost s nepřizpůsobivými menšinami ve vlastní zemi (o problému s kriminalitou jsme psali v článku Evropa znásilněná islámem). V zemi jsou vypalovány mešity - o tom, jsem psali v článku Na Štědrý den vypálena mešita ve Švédsku.

Kdy se i Švédsko zalkne svojí náboženskou smířlivostí a politickou korektností, jako třeba Německo, kde poslanci přišli s návrhem zpěvu muslimských písní o Vánocích? (článek Na Vánoce zpívejte také muslimské písně! Výzva německých poslanců.

Psali jsme také:

Britská matka verbuje na sociálních sítích nevěsty pro islámisty

Na Štědrý den vypálena mešita ve Švédsku.

Vzkaz islámského státu Západu: přejděte k islámu nebo vás všechny povraždíme!

"Pomáhejme v Sýrii, nevozme džihád sem"

Evropa znásilněná islámem

Islamisté zaútočili v australském Sydney

Islámský stát – nejbohatší teroristická skupina na světě. Likvidace západní civilizace?

Islámská kolonizace světa?

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu!

Další děsivý vzkaz radikálů Islámského státu anglosaské civilizaci

Islamisté se prý zastaví až v Římě!

Německý občan poprvé obviněn z účasti v extremistické skupině islámský stát

Francouzský ministr vnitra: stovky našich občanů bojují v teroristických skupinách islámského státu v Iráku a Sýrii

Německý ministr vnitra zakázal činnost teroristické organizace "islámský stát"

Máme extremismus pod kontrolou?

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace