Ředitel TV Fox Roger Ailes zničen nepodloženými obviněnými kvůli sexuálnímu obtěžování. Zemřel jako zlomený člověk

Ředitel TV Fox Roger Ailes zničen nepodloženými obviněnými kvůli sexuálnímu obtěžování. Zemřel jako zlomený člověk
Popisek: Roger Ailes
04 / 08 / 2018, 18:00

Roger Ailes (†77) založil a řídil populární televizi Fox dvě desetiletí do doby, než vypukl skandál kolem jeho obvinění kvůli sexuálnímu obtěžování. Byl zřejmě nejmocnější obětí ideologického boje bez důkazů.

Poslední rok jeho života poznamenaly dvě velké události. Viděl zvolení prezidentem USA Donalda Trumpa, muže, kterého obdivoval, podporoval a pro kterého pracoval jako poradce.

Ve stejném roce také došlo k Ailesově veřejnému zostuzení.

Zemřel 18. května 2017.

Pandořinu skříňku otevřela bývalá moderátorka TV Fox Gretchen Carlsonová, když 6. července 2016 ředitele Ailese nařkla, že jí dal padáka, protože mu nebyla po vůli. Prý jí dával milostné návrhy, které odmítla.

Megyn Kellyová

Megyn Kellyová

 

Se svou verzí reality se svěřila médiím, která jí věnovala obrovskou pozornost. Skandál vypukl těsně před prezidentskými volbami, ve kterých Ailes a televize, kterou řídil, podporoval Donalda Trumpa. Ženské aktivistky napojené na Demokratickou stranu však chtěly vidět v Bílém domě Hillary Clintonovou. Televize Fox díky své vysoké sledovanosti znamenala problém.

psali jsme: Milardářská dcerka Eva Rezešová: Opilá zabila na dálnici čtyři lidi. Po pár letech v luxusním vězení jde ven

Ředitel Roger Ailes, republikán, na nařčení bývalé moderátorky reagoval zveřejněním statistik sledovanosti. Z nich jasně vyplývalo, že měla tak nízkou sledovanost, že by byl špatným šéfem televize, kdyby ji nevyhodil.

Aktivistky, které se tehdy ještě formovaly do devastující hnutí MeToo, kontrovaly způsobem, který fungoval. Ke Carlsonové se začaly přidávat ostatní. Také jejich historky nebyly ničím podložené. Jejích autorky však neměly co ztratit, jen získat – přinejmenším pozornost, přinejlepším peníze, a to hodně.

Tak se ke Carlsonové přidala moderátorka Megyn Kellyová, hvězda televize Fox, tedy velký kalibr. Ano, to je ta hysterka, která nenávistně během primárek obvinila Trumpa, že řekl „Byla jako šílená, krev z ní stříkala všude“ a myslel tím, kdo ví co.

psali jsme: Sexbomba Anna Nicole Smithová: Záhadná smrt v pokoji nad kasinem

Kellyová obvinila Rogera Ailese, tedy ředitele televize Fox, pro kterou pracovala, že jí před deseti lety udělal sexuální nabídku. Osm dní poté Roger Ailes rezignoval na post ředitele televize, kterou vybudoval. Pak už se věnoval jen Trumpově volební kampani.

K obviněním dvou moderátorek proti Ailesovi se však připojovaly další a další ženy. Celkem jich bylo více než dvě desítky. Jejich obvinění byla nepodložená, absurdní. Jedna z nich, bývalá moderátorka, například tvrdila, že řízení televize Fox ředitelem Ailem bylo pro jeho podřízené a tedy i pro ni jako „mučení od psychopata“.

Psali jsme: Herec Matthew Broderick zabil dvě ženy při automobilové nehodě, kterou zavinil. V autě s ním seděla hvězda filmu Hříšný tanec

V září 2016 dostala Carlsonová, která Ailese obvinila jako první, odškodné 20 milionů dolarů. Ostatní se musely s pokojit s jedním milionem. Televize jim platila odškodné, protože jejich verze reality (neprůkazné pomluvy), měly díky pozornosti ostatních médií devastující efekt na pověst televize.

Situace se vymkla kontrole. Padala obvinění i proti dalším vysoce postaveným mužům v televizi. Ženy sice shrábly peníze, ale začaly tvrdit, že se nenechají umlčet, a chtěly víc.

Do dění se vložila policie, která začala vyšetřovat, zda televize dostatečně informovala své akcionáře o dohodách s bývalými zaměstnankyněmi. Inzerenti, s jejichž přízní televize stojí a padá, začali rušit inzerci. To byl obrovský problém - Klíčové pořady televize jsou určeny pro ženské publikum.

Kampaň proti němu měla na Ailesovu psychiku ničivý vliv. Týden před smrtí upadl a uhodil se do hlavy. Zemřel v důsledku toho zranění tři dny po svých 77. narozeninách.

Roger Ailes byl třikrát ženatý, měl jedno dítě - syna. Celý život se věnol charitě, zvláště pak pro staré lidi.

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace