Řekněte jim někdo, že jídlo v ukrajinském zajetí je lepší než v ruské armádě

Řekněte jim někdo, že jídlo v ukrajinském zajetí je lepší než v ruské armádě
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
04 / 10 / 2022, 09:00

Nedávno se na internetu objevilo video, na kterém jsou mobilizovaní Rusové instruováni, aby si do armády vzali tampony, hygienické vložky a své autolékárničky. Nyní na webu koluje, na kterém příbuzní mobilizovaných vojáků přehazují jídlo přes plot.

Tragikomická situace se odehrála v ruském Novosibirsku. Když se velitelé nedívali, příbuzní mobilizovaných házeli jídlo přes plot.

,,Hele, řekněte jim někdo, že jídlo v ukrajinském zajetí je lepší než v ruské armádě," napsali v reakci na videa Ukrajinci.

 

Odborníci celé měsíce zdůrazňovali, že se ruské propagandě během let podařilo vytvořit obraz silné armády. Akce na ukrajinské frontě a události kolem pokračující invaze však dokazují, že přes miliardy dolarů z prodeje surovin se Kreml ve skutečnosti nechlubí výkonnou vojenskou silou.

O pár dní dříve mobilizovaný Rus z Altaje zaznamenal poddůstojníka, který vysvětloval, že rekruti si musí nakoupit vlastní vybavení.

Na záznamu zveřejněném Belsat TV můžete slyšet, jak byli mobilizovaní muži informováni, že jim armáda neposkytne spacáky ani karimatku. „Budete spát kdekoli,“ slyšeli nezkušení rekruti.

Sociální sítě byly zaplaveny i záběry dokumentujícími podnapilé Rusy. Ruské úřady začínají reagovat a vydávají vyhlášky omezující prodej alkoholických nápojů brancům.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.