Renault představil pick-up Alaskan

Renault představil pick-up Alaskan
Autor fotografie: Renault|Popisek: Renault Alaskan
05 / 09 / 2015, 07:00

Už v roce 2016 bude možné si koupit tohoto krasavce, který podle Renaultu slučuje to nejlepší ze tří světů. S Alaskanem můžete podnikát, užívat si volný čas a ani na dálnici nebudete brzdou.

Řada světových výrobců se pouští do výroby vozů pick-up, které tvoří  třetinu prodejů lehkéch užitkových vozidel. Největším trhem v Evropě pro tato vozidla je Velká Británie. Alaskan bude globálním modelem a je tedy možné, že se podívá i do země pick-upům zaslíbené, tedy USA.

Koncept Alaskan je poháněn dieselovým čtyřválcem twin-turbo diesel o objemu 2,3 litru a výkonu 135 nebo 165 PS. S tímto motorem by měl zvládnout až tunu nákladu.

Produkční model bude od roku 2016 a Renault slibuje, že design a rozměry budou velmi podobné představenému konceptu. K dispozici bude s mnoha motory a typy pohonu. Vůz je založen na vozidle Nissan Navara, se kterým bude sdílet řadu prvků.

Bude to špičkový a luxusní pick-up jako pro práci, tak pro volný čas a Renault v něm zhodnotí své zkušenosti ze své řady crossoverů jako je Captur a Kadjar.

Zdroj: Renault

 

Galerie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace