Renomovaní američtí psychiatři varují: ,,Paranoidní" Donald Trump je hrozbou pro bezpečnost lidí

Renomovaní američtí psychiatři varují: ,,Paranoidní&quote; Donald Trump je hrozbou pro bezpečnost lidí
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Donald Trump
17 / 03 / 2017, 07:30

Několik psychiatrů z prestižních pracovišť vyzývají k tomu, aby byl americký prezident izolován od veřejnosti.

Donald Trump je nebezpečný a musejí být přijata drastická opatření tak, aby byla před ním ochráněna veřejnost. To říkají dva renomovaní psychiatři z Harvardské zdravotní školy, respektive Kolumbijské univerzity.

Judith Hermanová i Robert Lifton se shodují v tom, že Donald Trump ztratil kontrolu nad tím, co je reálně a co už ne. Kromě toho je trpí Trump podle nich paranoiou o trvalé konspiraci, která má vést k jeho politické likvidaci. Oba psychiatři také mají pochybnosti o tom, že je Trump schopen racionálně reagovat v krizových okamžicích.  

,,Nechceme dělat prezidentu Trumpovi diagnózu, což by nebylo ,,na dálku" moudré. Nicméně jako psychiatři jsme povinni vyjádřit své znepokojení. Obáváme se totiž, že pokud je Trump vystaven krizové situaci, tak není schopen racionálního úsudku," napsali oba psychiatři.

Hermanová s Liftonem se také domnívají, že vojenské pravomoci, které jsou svěřeny americkému prezidentovi jsou pro lidi nyní hrozbou. Proto nabádají ,,zvolené autority", aby přijaly taková opatření, které by ochránily veřejnost před tímto ,,nebezpečným prezidentem".

Minulý měsíc napsalo 35 psychiatrů a jiných pracovníků, kteří se zabývají otázkami duševního zdraví, otevřený dopis, v němž píší, že Trump trpí vážnou emocionální nestabilitou. Ta podle nich znemožňuje, aby Trump řídil bez bezpečnostních rizik svůj úřad.

 

psali jsme:

Donald Trump vyzývá londýnského starostu, aby podstoupil testy IQ

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku