Reuters: USA začaly vyzbrojovat syrské Kurdy

Reuters: USA začaly vyzbrojovat syrské Kurdy
Popisek: kurdské jednotky
31 / 05 / 2017, 08:30

Spojené státy začaly rozdělovat zbraně mezi kurdské bojovníky v Sýrii, kteří pomáhají dobýt město Rakka ovládané teroristickou organizací Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného amerického činitele.

Krok schválil prezident Donald Trump navzdory nesouhlasu amerického spojence Turecka, které Kurdy označuje za teroristy. Distribuce zbraní začala podle zdroje agentury v posledních 24 hodinách.

Bílý dům oznámil záměr vyzbrojit syrské Kurdy v první polovině května, což Ankara vzápětí označila za nepřijatelné.

Kurdští bojovníci tvoří společně s arabskými povstalci součást koalice Syrské demokratické síly (SDF), která před dvěma týdny oznámila, že se v průběhu léta chystá zaůtočit na Rakku, hlavní baštu IS v Sýrii.

Podle Turecka jsou syrští kurdští bojovníci napojení na Stranu kurdských pracujících (PKK), již Ankara řadí k teroristickým organizacím.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace