Revoluční HP Elite Dragonfly – ultralehký notebook, který myslí i na ekologii

Revoluční HP Elite Dragonfly – ultralehký notebook, který myslí i na ekologii
04 / 11 / 2019, 09:00


Je lehký jako vážka a navíc i ekologický. O čem je řeč? O nedávno představeném notebooku Elite Dragonfly od společnosti HP, který je revoluční hned v několika směrech. Vedle neuvěřitelně nízké váhy, která nedosahuje ani jednoho kilogramu, se může pyšnit titulem „první notebook, jehož části pochází z plastů, které by jinak skončily v oceánech.“ HP tím dává jasně najevo, že to s ekologií myslí opravdu vážně.

Slovo „dragonfly“ lze v češtině přeložit jako „vážka“ a toto přízvisko nebylo pro novinku od HP vybráno rozhodně náhodou. Pro vážky je totiž typické, že jsou sice velmi lehké, ale zároveň velmi výkonné a vytrvalé. To platí pro 13,3palcové laptopy HP Elite Dragonfly bezezbytku, když nabízí kromě velkého výkonu a nízké váhy také baterii, která dokáže vydržet v provozu bez nabíječky déle než 24 hodin.[1] Díky své výdrži je tento notebook nejlepším vytrvalcem ve své třídě.[2]

Notebook HP Elite Dragonfly je tak jako stvořený pro náročné uživatelé, kteří potřebují být maximálně mobilní. Už žádné neustálé nabíjení či problém s váhou zavazadla při cestě letadlem.

Nový HP Elite Dragonfly je však speciální i v jiném ohledu. Jedná se totiž o první notebook na světě, jehož součástky pochází z plastového odpadu, u kterého je velké riziko, že by jednoho dne skončil v oceánu. K dnešnímu dni HP nashromáždilo více než 450 tun takových plastů v oblasti ostrovního státu Haiti.

Pro HP je životní prostředí klíčovým tématem

Že to společnost HP myslí s ochranou životního prostředí opravdu vážně dokazuje i nedávno navázané partnerství se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF).  V rámci spolupráce s WWF se firma HP zavázala, že přispěje částkou 11 milionů dolarů (přes 250 milionů korun) k obnově a ochraně 200 tisíc akrů deštných pralesů, což se rovná rozloze amerického New Yorku.

Cena a dostupnost[3]:

  • HP Elite Dragonfly bude v České republice v prodeji od listopadu za cenu začínající na částce 46 990 Kč.

 

O společnosti HP

Společnost HP Inc. vytváří technologie, které zlepšují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia produktů a služeb osobních počítačů, tiskáren a řešení pro 3D tisk vytváříme zážitky, které ohromí. Další informace o společnosti HP Inc. jsou k dispozici na webových stránkách www.hp.com.

 [1] Až 24 hodin a 30 minut na správně nakonfigurovaném počítači HP Elite Dragonfly s procesorem Intel® Core ™ i5, 8 GB RAM, bez WWAN, 128 GB SSD, panelem FHD a Intel® Wi-Fi 6 ZX200 + BT5 (802.11 ax 2x2, non -vPro ™). Výdrž baterie Windows 10 MM14 se liší v závislosti na různých faktorech, včetně modelu, konfigurace, načtených aplikací, funkcí, použití, bezdrátové konektivity a nastavení správy napájení. Maximální kapacita baterie se přirozeně snižuje s časem a používáním. Další podrobnosti naleznete na adrese www.bapco.com.

[2] Srovnání s kompaktními konvertibilními pracovními 13palcovými počítači s procesorem 8th Gen Intel® Core™ i U series, Windows Pro OS, vPro™ a konvertibilní konstrukcí bez možnosti samostatného tabletu pod 59 kubických palců - září 2019.

[3] Odhadovaná maloobchodní cena. Reálné ceny se mohou lišit.

Tagy článku