VIDEO: Rheinmetall představil nový systém manipulace s kontejnery

VIDEO: Rheinmetall představil nový systém manipulace s kontejnery
11 / 06 / 2018, 22:15

Na veletrhu Eurosatory 2018 se objevila řada nových konstrukcí. Cílem mnoha řešení je nahradit chybějící vojáky a zároveň snížit jejich fyzickou námahu. Vzhledem k tomu, že narůstá hmotnost materiálu na jednoho vojáka moderních armád, zvyšuje se problém manipulace v rámci logistického zabezpečení.

Německé konsorcium Rheinmetall se proto rozhodlo ve spolupráci s australskou společností SUPASHOCK vytvořit nový mobilní systém manipulace s kontejnery. Důležitá je vysoká automatizace činnosti celého zařízení, které dokáže nakládat a vykládat kontejnery, transportní moduly, plošné stojany a vojenské transportní vozíky. Vše je ovládáno z pancéřové kabiny osádky, takže činnost je možná i v bojové situaci.

Konstrukčně se jedná o spojení podvozku terénního nákladního automobilu MAN HX 8x8 a systému manipulace se zátěží o hmotnosti do 17 tun typu ALHS17. Systém ALHS17 má několik integrálních mechanických stupňů volnosti, které se kombinují s počítačem podporovaným uživatelským rozhraním, což usnadňuje plnění a vykládání kontejnerů za všech reálných podmínek. Doba cyklu nakládky a vykládky kontejnerů, modulů ISO a ALHS17 je podstatně rychlejší než běžný systém pro manipulaci s nákladem.

psali jsme: VIDEO: Sází 1000 cihel za hodinu. Robot připevněný na stavebním ramenu postaví dům za dva dny

Vozidlo se vyznačuje vysokou průchodivostí terénu a může být nasazeno v širokém spektru zeměpisných šířek a proměnlivém geografickém prostředí.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku