VIDEO: Rheinmetall představil nový systém manipulace s kontejnery

VIDEO: Rheinmetall představil nový systém manipulace s kontejnery
11 / 06 / 2018, 22:15

Na veletrhu Eurosatory 2018 se objevila řada nových konstrukcí. Cílem mnoha řešení je nahradit chybějící vojáky a zároveň snížit jejich fyzickou námahu. Vzhledem k tomu, že narůstá hmotnost materiálu na jednoho vojáka moderních armád, zvyšuje se problém manipulace v rámci logistického zabezpečení.

Německé konsorcium Rheinmetall se proto rozhodlo ve spolupráci s australskou společností SUPASHOCK vytvořit nový mobilní systém manipulace s kontejnery. Důležitá je vysoká automatizace činnosti celého zařízení, které dokáže nakládat a vykládat kontejnery, transportní moduly, plošné stojany a vojenské transportní vozíky. Vše je ovládáno z pancéřové kabiny osádky, takže činnost je možná i v bojové situaci.

Konstrukčně se jedná o spojení podvozku terénního nákladního automobilu MAN HX 8x8 a systému manipulace se zátěží o hmotnosti do 17 tun typu ALHS17. Systém ALHS17 má několik integrálních mechanických stupňů volnosti, které se kombinují s počítačem podporovaným uživatelským rozhraním, což usnadňuje plnění a vykládání kontejnerů za všech reálných podmínek. Doba cyklu nakládky a vykládky kontejnerů, modulů ISO a ALHS17 je podstatně rychlejší než běžný systém pro manipulaci s nákladem.

psali jsme: VIDEO: Sází 1000 cihel za hodinu. Robot připevněný na stavebním ramenu postaví dům za dva dny

Vozidlo se vyznačuje vysokou průchodivostí terénu a může být nasazeno v širokém spektru zeměpisných šířek a proměnlivém geografickém prostředí.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace