Řidič autobusu odmítl opakovaně svézt muslimku v nikábu. Teď za to zaplatí

Řidič autobusu odmítl opakovaně svézt muslimku v nikábu. Teď za to zaplatí
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: nikáb
20 / 04 / 2017, 10:00

Řidič autobusu odmítl pustit muslimku v nikábu. Teď za to zaplatí.

Draho může přijít řidiči autobusu jeho odmítnutí svézt těhotnou muslimku v nikábu. Řidič autobusu z německého města Leer v Dolním Sasku si zadělal na pořádné problémy.

Odmítl opakovaně svézt těhotnou muslimku, která byla zahalená v nikábu. Teď za to může ,,vyfasovat" tučnou pokutu. Řidiči tak hrozí ve správním řízení pokuta ve výši až 10 000 Euro (necelých 300 000 korun). Informoval o tom mluvčí policie ve městě Leer. O incidentu mluvčí dále řekl, že řidič nevpustil do autobusu jen proto, že měla na sobě muslimský nikáb. Její manžel pak ohlásil řidičovo chování na policii.

Soukromá autobusová společnost, která provozuje tamní autobusovou dopravu, posléze připustila, že řidič svým jednáním porušil místní předpisy. Firma rovněž uvedla, že řidič jednal z neznalosti. „Nemůžeme dovolit, aby se tento typ věcí stával, a rozhodně se to nesmí opakovat,“ řekl Temmo Poppenga, zástupce tamních úřadů.

V Německu se v minulých měsících rozproudila debata o zákazu nošení nikábů a burek na veřejných místech. Do debaty se zapojila i německá kancléřka Angela Merkelová, která se k takovému zákonu začíná klonit.  Před několika týdny v tomto směru přijalo příslušný zákon Rakousko. Podobně se zachovalo i Bulharsko, které přijalo zákon na konci minulého roku.

 

psali jsme:

Nekompromisní soudkyně: Ten nikáb půjde dolů, jinak…

 

Zdroj: thelocal.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.