VIDEO: Řidič kamionu najel v Indii do davu lidí, nejméně 20 mrtvých

VIDEO: Řidič kamionu najel v Indii do davu lidí, nejméně 20 mrtvých
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: nákladní vůz
21 / 04 / 2017, 22:30

Nejméně 20 lidí zemřelo poté, co řidič na jihu Indie najel do davu protestujících farmářů. Podle policie ztratil řidič nad vozem kontrolu a vrazil přímo do shromáždění demonstrantů.

Kamion nejprve narazil do sloupu elektrického vedení a pak do davu lidí, kteří před policejní stanicí ve státě Ándhrapradéš protestovali proti nelegální těžbě písku.

Nejméně 14 obětí nezahynulo po zásahu samotným kamionem, ale elektrickým proudem ze strženého vedení. Podle policie nehodu způsobil svou nepozorností a bezohledným stylem řízení řidič kamionu.

Zatím není jasné, zda byl pod vlivem alkoholu, protože ihned po nehodě z místa činu utekl a policie po něm pátrá. Policie vyloučila terorismus jako motiv. Podle ní se jedná o místního řidiče. 

 

psali jsme:

Nákladní vůz najel do lidí ve švédském Stockholmu, na místě několik mrtvých

 

Zdroj: dailynews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.