Řím a Vatikán čelí hrozbě teroristického útoku

Řím a Vatikán čelí hrozbě teroristického útoku
Autor: DABIQ|Popisek: propagandistický magazín islámského státu Dabiq
03 / 03 / 2015, 21:45

Velitel bezpečnostních sil Vatikánu uvedl, že existuje reálná hrozba útoku islámských radikálů proti papeži Františkovi.

Velitel Vatikánské stráže Domenico Giani poskytl rozhovor internetovému portálu italské policie poliziamoderna.it, ve kterém uvedl „Hrozba existuje. To vyplývá z rozhovorů, které vedu s italskými i zahraničními kolegy. Avšak něco jiného je hrozba a něco jiného je plánovaný útok. A lze říci, že nemáme žádnou informaci o plánech útoku na Vatikán nebo na Svatého otce.“

Velitel Vatikánské stráže dále podotýká, že „úroveň pohotovosti je neustále vysoká, vždy s ohledem na okolnosti. Neexistují pouze hrozby tzv. islámského státu, ale také různých jednotlivců, kteří jsou nebezpečnější, protože jsou nepředvídatelní. Mám na mysli fanatiky, psychicky narušené, mytomany, anebo jednotlivce, kteří by se mohli rozhodnout k nějaké akci ve Vatikánu kvůli mediální pozornosti, kterou by na sebe strhli.“ (zdroj: radiovaticana.cz)

Už před čtyřmi měsíci propagandistický magazín islámského státu Dabiq zveřejnil fotomontáž, na které je na obelisku na vatikánském náměstí svatého Petra umístěna vlajka IS s titulkem "Nezdařená křížová výprava".

Itálie výrazně zvýšila bezpečnost v Římě po zavraždění 21 egyptských křesťanů v Libyi. V ulicích jsou policisté s kulomety a do služby bylo na ochranu Říma povoláno dalších 500 policistů. Analytici uvádějí, že "hrozba ze strany IS je nyní skutečná a bezprostřední....takové hrozbě ještě nebyla Itálie v minulosti vystavena". Itálie uzavřela své velvyslanectví v Tripolisu letos 15. února, a italský ministr obrany Roberta Pinotti uvedl, že džihádistů z Libye "nelze vyloučit."

Starosta města Ignazio Marino požaduje intenzivnější zabezpečení městských kulturních památek a kostelů, včetně Kolosea, Pantheonu a vatikánských muzeí. Bezpečnostní opatření byla přijata na vlakovém nádraží Termini, v nákupních centrech i ve stanicích metra. (zdroj: breitbart.com)

Zdroj: time.comcruxnow.com

Psali jsme také:

Libyjští islámisté mají yperit a sarin. Hrozba pro Evropu vzrůstá

Válka v severní Africe je na spadnutí. Itálie se obává libyjských uprchlíků

Zatýkání islámistů v německých Brémách. V ulicích jsou ozbrojenci se samopaly

Itálie se obává leteckých útoků islámského státu. A nejen to - skončí volný pohyb osob v EU?

IS "Libyi použijeme jako vstupní bránu do EU!"

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace