Ringo Čech: Jenom idiot tohle považuje za rasismus

Ringo Čech: Jenom idiot tohle považuje za rasismus
Popisek: Obraz podle Františka Ringa Čecha má už svého kupce ze Slovenska
24 / 02 / 2016, 11:00

František Ringo Čech se stal kvůli svému dílu "Lekce němčiny pro uprchlíky" terčem mediální kritiky. "Naše média se chovají trestuhodně v téhle situaci a vrhají se jako zuřivý psi na každého, kdo projeví jen trošku jiný názor," říká na DVTV Čech, který se podle svých slov rozhodně jako rasista necítí.

František Ringo Čech by mohl z fleku malovat pro satirický francouzský časopis Charlie Hebdo. Na jeho posledním obraze tři černí mladíci - uprchlíci z Afriky - sexuálně obtěžují nahé učitelky němčiny. Obraz navíc doprovází text, který je ještě o dost "drsnější", než je malovaná verze (pornografické části vynecháváme):

„Uschi, německá bojovnice proti rasismu a členka humanitární organizace »Willkommen Freunde« – fanatické zastánkyně nové, rodící se Evropy, a Gerda, pracovnice sekce EU »Nicht weiss! Nicht schwarz! Alles braun!«, uposlechly výzvu mámy Evropy Angely Merkelové a pozvaly mladé Eritrejce na výuku němčiny do mnichovského parku.

„Jsou to ubozí mladí, smutní chlapci, daleko od svých černošských maminek a rodné Eritreje,“ se slzami v očích povídá Gerda při pohledu na záplavu urostlých těl. Dojatá Uschi též plakala a chtíc navodit atmosféru pro začátek výuky, zažertovala: „Was is das, psí ocas.“ - „Ja, ja,“ volali mladí Eritrejci: „Ocas ano, ale ten náš, né psí!“

Poté strhali z vyučujících šaty, sebrali jim peněženky a počali je osahávat. „Chlapci,“ vyzývaly je již nahé učitelky, „nechte toho, nebo vám neřekneme nic o rozboru větném!“

...Klečící Mohamed Uzunoglu se snaží vyklepat z Uschi eura ukrytá ve vlasech. Děvčata marně brání štěňátko dalmatina Turwa Toweri, který též neunikl brutálnímu znásilnění. „Řekneme to Angele,“ křičela Uschi, „nedá vám povolení k pobytu!“

Františka Ringo Čecha si do svého pořadu DVTV pozvala Daniela Drtinová, kterou zaujala zvláště scéna se znásilněním štěňátka.

„To je přece legrace, jenom idiot může todle považovat za rasismus. To je přece bžunda," říká v DVTV Čech moderátorce Drtinové, které nabídl, že zvířátko přemaluje třeba na opičku, kterou by mohli lépe znásilnit.

„Naše média se v této situaci chovají trestuhodně a vrhají se jako zuřiví psi na každého, kdo má jen trošku jiný názor. Já mám obavy, nejsem plný nenávisti. Mám oprávněné obavy," dodává umělec s tím, že jeho pohled je čistě humoristický. 

Čechovi prý nejde o to rozdmýchávat v lidech nenávist a rasismus, sleduje zábavu a legraci, ale zároveň chce na některé věci upozorňovat. Chce podle svých slov upozornit na strašné nebezpečí, které média zamlčují. Podle umělce by měla být kvůli lepší obrany schopnosti země zavedena všeobecná vojenská povinnost, ale třeba i domobrana.

Zdroj: DVTV

 

Tagy článku