Rio 2016: Co nemá svět vidět?

Rio 2016: Co nemá svět vidět?
Autor fotografie: Pixabay
28 / 06 / 2016, 10:00

Rio de Janeiro, druhé největší město Brazílie, se v srpnu 2016 stane prvním jihoamerickým městem v historii, které bude hostit olympijské hry.

Pořadatelství Her XXXI. olympiády bylo Riu, které se může chlubit nádhernými plážemi včetně věhlasné Copacabany nebo gigantickou sochou Krista Vykupitele, přiděleno v říjnu 2009 během 121. zasedání Mezinárodního olympijského výboru v dánské Kodani. Rio tehdy zvítězilo nad španělským Madridem, japonským Tokiem a amerických Chicagem.

Brazílie přijala řadu opatření i k odvrácení případného teroristického útoku, včetně sdílení informací se zahraničními tajnými službami. Bezpečnostní experti přesto varují, že si brazilské úřady neuvědomují, jak významným cílem je pro teroristy právě olympiáda. Je očekávána účast asi půl miliónů diváků a sportovců a zajištění jejich bezpečnosti, i bezpečnosti celé infrastruktury, bude mimořádně obtížné. 

Pořadatelé olympijských her plánují nasazení 85 tisíc bezpečnostních pracovníků, tedy dvakrát tolik, než bylo při konání olympiády v Londýně v roce 2012.

Co se ale skrývá pod nablýskanou fasádou olympijských her? 27. června zveřejnil server Vox dokument o tom, co nemají návštěvníci olympiády v Riu vidět:


Tagy článku