Říše na Bosporu XIV. – volby v Istanbulu zrušeny

Říše na Bosporu XIV. – volby v Istanbulu zrušeny
07 / 05 / 2019, 12:00

Erdoğanova strana AKP dostane další šanci ovládnout ekonomické srdce Turecka.

Blesková zpráva z Turecka: úřad YSK, který v zemi zodpovídá za dohled nad volbami, zrušil platnost výsledků hlasování v Istanbulu 31.března. Tehdy strana tureckého prezidenta Erdoğana utrpěla těsně, ale přeci jen porážku z rukou opozice. Novým designovaným primátorem města se stal republikán Ekrem İmamoğlu.

AKP se proti výsledku voleb odvolala s tím, že údajně hlasovaly i osoby, které k tomu neměly právo. A dnes večer oznámily zodpovědné orgány, že výsledek skutečně anulovaly a městské volby se budou opakovat 23. června.

Aneb, jak pravil jeden supercynický komentář na diskusní síti: „Čím více hlasování, tím více demokracie, ne?“

Ubohý Cařihrade, tos to schytal…

 

Autor: Marian Kechlibar

kechlibar.net

Marian Kechlibar je autorem knihy Zapomenuté příběhy, kterou si můžete zakoupit u něj na e-shopu za 250 Kč. V předprodeji je již rovněž druhý díl, Zapomenuté příběhy 2, který vyjde v polovině května 2019

kechlibar2

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.