,,Řízení vůči ČR kvůli kvótám pro uprchlíky není sankcí." Juncker názorně ukázal bruselskou aroganci

,,Řízení vůči ČR kvůli kvótám pro uprchlíky není sankcí.&quote; Juncker názorně ukázal bruselskou aroganci
Popisek: Jean-Claude juncker
20 / 06 / 2017, 08:30

Chtělo by se říct, že předseda všemocné Evropské komise Jean-Claude Juncker je ,,slonem z porcelánu". Skutečnost je však mnohem horší a ukazuje, kam až je EU schopná ve svých nařizovacích ,,orgiích" zajít.

EK zahájila vůči svým třem neposlušným členům (ČR, Maďarsko, Polsko) řízení kvůli tomu, že tyto státy země nenaplňují dohodnuté unijní kvóty pro přijímání migrantů. Podle předsedy EK Junkcera si však nemáme toto řízení plést se sankcí, je to něco úplně jiného. Ale protože bylo porušeno unijní právo, nelze brát věc na lehkou váhu.

 Junkcer tímto krokem výborně dokumentuje aroganci současného bruselského politického establishmentu, který trpí ,,nařizovací" nemocí a syndromem prázdného papíru. Dělá to proto, jen aby obhájil sám sebe bez ohledu na to, jaká nesmyslná nařízení každodenně chrlí. A aby samozřejmě obhájil nedotknutelnou myšlenku integrace Evropy, která se totálně zpolitizovala pod vedením úzké ,,dvorní" bruselské kamarily, kterou nelze z principu kritizovat. Připomíná to Sovětský svaz blahé paměti, který také podobně diktoval svým satelitům ve střední a jihovýchodní Evropě. A ty až do roku 1989 poslušně držely ústa a krok.

Podobná je i praxe Bruselu, kterou jsme mohli vidět například u přijímání sporné směrnice EU o držení zbraní či nyní u zcela nesmyslných uprchlických kvót, které migrační krizi stejně neřeší. Problém je však hlubšího rázu a Juncker je jen kamínkem v mozaice bruselské diktatury. Evropská integrace se totiž dostala do fáze, kdy vznikl superstát s jeho obří byrokratickou strukturou, jenž rozhoduje naprosto o všem a systematicky dusí svobody národních států. Pokud se ozvou a s něčím nesouhlasí, tak je na ně Bruselem pohrdavě ukázáno a jsou nazýváni rozbíječi a porušovateli ,,svatého" unijního práva. A opět vidíme historickou analogii se Sovětským svazem a jeho satelity, jejichž upírání svobod nakonec vedlo k povalení východního bloku a konci sovětského impéria v Evropě.

Pokud nechce EU dopadnout stejně, bude se muset hluboce reformovat a vrátit svobody jejím členům a alespoň část suverenity, které dříve měly. Může se totiž stát, že jednou přijde den, kdy evropským státům dojde trpělivost  s  bruselskou oligarchií, která rozhoduje ,,o nás bez nás", a vyřídí s s ní beze zbytku své účty. Ale do toho je bohužel ještě daleko.

 

psali jsme: Juncker: Řízení vůči ČR kvůli kvótám pro uprchlíky není sankcí

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace