Roadshow firmy BOSCH: Evakuační rozhlas PAVIRO a požární hlásič AVENAR

Roadshow firmy BOSCH: Evakuační rozhlas PAVIRO a požární hlásič AVENAR
Autor fotografie: Bosch Security Systems|Popisek: Evakuační rozhlas PAVIRO
14 / 05 / 2015, 22:45

Na dnešní roadshow společnosti Bosch Security Systems byly představeny špičkové hlásiče požárů AVENAR a evakuační rozhlas PAVIRO.

O roadshow jsme informovali v sekci Kalendář akcí již koncem letošního dubna. Na dnešní akci byly představeny, kromě jiného, i dvě novinky.

Požární hlásič AVENAR 4000

Nová řada hlásičů požáru se vyznačuje maximální, naprosto bezkonkurenční spolehlivostí a vynikající schopností detekce. Od konkurenčních výrobků se odlišuje svojí odolnosti vůči elektromagnetickému znečištění a tím i menšímu počtu falešných poplachů.

AVENAR

AVENAR 4000 zajišťuje včasnou detekci požáru i v těch nejnáročnějších podmínkách, jako jsou noční kluby, krytá parkoviště a počítačové sály. Díky nové funkci zvané eSmog, která monitoruje poruchy okolního prostředí, mohou systémoví integrátoři ještě rychleji rozpoznat a vyřešit kritické stavy. Současně poskytuje informace, které mohou (kromě hlášení požáru) obsahovat i jasné a srozumitelné údaje o hodnotách poruch způsobených například výbojkami. To může významně snížit výdaje spojené s instalací a údržbou systému. 

AVENAR

Hlavními oblastmi využití mohou být prodejny, banky, dopravní prostředky, komerční budovy, úřady a vládní budovy, letiště, vlaková a autobusová nádraží, metro, kostely, nemocnice, univerzity, zábavní a konferenční centra, zdravotnická zařízení, hotely a ubytovny, domovy důchodců, divadla, muzea.

 

Evakuační rozhlas PAVIRO 

 

PAVIRO

Jedná se o úplnou novinku na českém trhu, která je určena pro středně velké projekty, včetně školských zařízení. Vyplňuje produktovou řadu mezi systémy Praesideo a Plena VAS. Vyznačuje se nízkými náklady na provoz, vysokou kvalitou zvuku, nízkou spotřebou energie, snadnou instalací a konfigurací,  a především možností dalšího rozšiřování (od 6 zón do více než 120 zón). Proti systému Plena VAS 3 má více kanálů a více možností distribuce řeči a hudby. 

Mimořádné úspory energie se podařilo dosáhnout použitím energeticky úsporné třídy zesilovačů D a přidáním inteligentního software pro správu napájení v systému. Navíc dohled nad linkami není v zesilovači, ale je v routeru.
Díky komunikačnímu softwaru  (Basic a Expert mód přes IRISNet) je zjednodušen pracovní postup (snížené nastavování parametrů, průvodce- Wizard) a optimalizována použitelnost pro všechny druhy uživatelů.

Systém byl představen na výstavě ISE 2015

Vzdálené připojení k systému EPS

Jaké jsou dnešní požadavky na vzdálené připojení? Chcete si být jistí, že všechny instalované systémy pracují bez poruchy. A pokud už dojde k poruše, tak hledáte způsob, jak zjistit její příčinu. A tou může být "jen" např. zaprášený hlásič. Je to časově náročné a frustrující jak pro systémové integrátory, tak pro koncové zákazníky řešit tyto věci po telefonu. Máte dvě možnosti. Cestovat na místo instalace jen proto, abyste provedli konfiguraci, údržbu a opravy a často opakovaně. Nebo tento problém vyřešit během několika minut pomocí vzdáleného připojení FPA ústředen. Systémové řešení od Bosch je kombinací vzdáleného připojení, vzdálené údržby a vzdáleného hlášení. Spojení mezi softwarem FSP-500- RPS a ústřednou FPA je provedeno prostřednictvím vysoce zabezpečeného Bosch Security Cloud.

Vzdálené připojení BOSCH

Vzdálené připojení BOSCH

Prezeantace evakuačního rozhlasu PAVIRO společnosti Bosch Security Systems, která se uskutečnila ve čtvrtek 14. května v prostorách Žižkovské věže.

Roadshow společnosti Bosch Security Systems

Roadshow společnosti Bosch Security Systems

Jiří Krejčí
Produkt manager
Bosch Security Systems
Jiri.krejci@cz.bosch.com
Tel.: +420 261300236

 

 

Tagy článku